Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Mám web, ktorý je veľký a potrebujem ho zmenšiť. Ako sa to dá, okrem toho, aby som všetko manuálne prepisoval? To by som zomrel. Neexistuje nejaká finta?
janbarasek
Profil
jefitto44:
Můžeš ho celý vycentrovat do nějakého blokového elementu, třeba:

<div style="width: 80%; margin-left: auto; margin-right: auto;">
    Celý obsah webu...
</div>

Pokud web nepoužívá absolutní pozicování a další nepříznivé zápisy, tak to bude fungovat.
jefitto44
Profil
A čo marginy a paddingy? Tiež ich zmenši na 80 percent, aj keď sú zadané v pixeloch?
janbarasek
Profil
jefitto44:
Tiež ich zmenši na 80 percent, aj keď sú zadané v pixeloch?
Pokud jsou zadané v pixelech, tak jejich rozměry zůstanou. Pokud jsi použil nějaké rozumné velikosti, tak to nebude zas tak vadit. Obecně doporučuji používat procenta, pokud je to aspoň trochu možné. Web pak dobře vypadá nejen na počítači, ale také v mobilních zařízeních s nižším rozlišením, protože se obsah přelévá.
jefitto44
Profil
Tak to je prúser, kvôli tomu mi rozhodí celé menu

// A nielen to... všetky obrázky, pozadia prečnievajú, obrázky pri hoveri musím odznova pozicovať atď atď... proste celá robota odznova
Bubák
Profil
jefitto44:
kvôli tomu mi rozhodí celé menu
Tak zkus zmenšit menu.
jefitto44
Profil
Bol som sa pýtať kolegov, je to veru tak... musím celé odznova... našťastie engine už mám dobrý, takže to bude vec iba CSS, ale aj tak mám o zábavu postarané. Aspoň že grafik mi zmenší PSD... posral to. No čo už...

Takže v tomto prípade riešenie neexistuje
janbarasek
Profil
jefitto44:
Nesmíš se při vývoji bát přepisovat kódy. Já když dělám úpravu stránek, tak běžně napíši přes 1500 řádků za den a nijak si nestěžuji, prostě to k vývoji patří.

Pokud se stránka nepřizpůsobí, tak se obvykle špatně napsaná a měla by se předělat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0