Autor Zpráva
Vaetas
Profil
Dobrý den,

potřeboval bych pomoc. Mám obrázky, které budu vkládat na web. Potřebuji, aby pokud to nastavím se uprostřed (vně) obrázku zobrazil horizontálně i vertikálně vycentrovaný text. Mám PHP script, do kterého bych vložil obrázek a text. Následně se vytvoří stránka, na které tento obrázek bude. Jenže potřebuji, aby právě uprostřed tohoto obrázku byl text. Nechci tento text dávat do obrázku, abych ho mohl poté upravovat. Přes CSS jsem nic nevymyslel a nastavovat pevnou polohu textu se mi také nechce kvůli flexibilnosti. Nevím, v čem bych to měl udělat, tak se ptám tady. Snad javascript?

Děkuji za pomoc.
peta
Profil
???
Kdyz das text do TABLE>TR>TD, tak na nej funguje normalne vertical-align, text-align. Pak uz jen nastavit rozmery podle obrazku a prekryt obrazek, nulovat ramecky.
Joker
Profil
peta:
!!!
Třeba nebude nutné to dělat tak složitě.

Vaetas:
Rozměry obrázku jsou pevně dané? Text je krátký (určitě nebude přes jeden řádek), nebo nemusí být?
Vaetas
Profil
No, bylo by ideální, kdyby rozměry obrázku nemusely být pevně dané, ale nějak bych se s tím vyrovnal. Text nebude dlouhý, ale může být kolem dvou vět, takže možná i tři, nebo čtyři řádky.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0