Autor Zpráva
vachakuba
Profil
Dobrý den,
v programování v html jsem začátečník a potřeboval bych poradit, jak zaheslovat konkrétní URL, pokud nemám přístup do složek serveru. Web jsem dělal už dříve a přes poskytovatele webnode, kde mám k dispozici jakýsi editor s možností vkládání kódů. Nejde mi o nějaké extra zabezpečení. Prakticky jen o formulář s heslem, které pokud je zadáno správně, přesměruje na konkrétní URL. zkoušel jsem experimentovat. Formulář se mi povedlo udělat, ale nemůžu vytvořit heslový soubor.
Děkuji za pomoc Jakub Vácha
Chro
Profil
Velice primitivní a ne moc bezpečný návod najdeš na
Zaheslování stránek » Přístup k tajné adrese JavaScriptem
V tvém případě (stránky na webnode) asi jediný možný.
Marschmallow
Profil
vachakuba:
jak zaheslovat konkrétní URL, pokud nemám přístup do složek serveru
Tak to opravdu nelze!

Potřeboval bys na serveru alespoň podporu PHP a tady máš PHP kód (zdroj):

<?php
$show = $_POST['show'];
$pass = $_POST['pass'];

$password = "krtek"; //tajné heslo


if ($show != "1"): ?>
    <form action="" method="post">
  
  <input type="hidden" value="1" name="show">
    <label>Heslo: <label><input type="password" name="pass" />
    <input type="submit" value="OK" />

    </form>
<?php endif; ?>

<?php if ($show == "1"): ?>

    <?php if ($pass == $password): ?>
        
        <h2>Přístup povolen</h2>

        <p>
    Tady je ukrytý obsah, který je dostupný pouze po zadání hesla
    </p>
    <?php endif; ?>
<?php if ($pass != $password) echo "<p>Špatné heslo. Zkuste ho zadat znovu, nebo mě kontaktujte.</p>"; ?>
<?php endif; ?>

Hodně šikovné je taky šifrování JavaScriptem v HTML, ale není to bezpečné: Zaheslování stránek » Přístup k tajné adrese JavaScriptem. A hned níže na uvedené stránce máš taky jednu možnost serverového zabezpečení v PHP. Vyzkoušej a ptej se ;)
Sakra! [#2]
vachakuba
Profil
Dobrý den,
děkuji za příspěvek, ale 1) jsem zjistil, že podporu PHP nemám. 2) postup s javascriptem je ok, zkoušel jsem ho, ale mám problém se zadáním URL a hesla. V tom je největší problém - nejsem tak zběhlý a ohledně javascriptu toho vím ještě méně a pravděpodobně nezadávám potřebné inf. do správných míst kódu. J.V.


Mimochodem - stránky jakpsatweb jsem si samozdřejmě prohlédl - jinak bych se neptal. Jen jsem trochu (více) nešikovný. :)
Chro
Profil
Jak je to tedy s webnode, můžeš si tam vytvořit stránku např. slon.html a pokud ano, objeví se automaticky odkaz na tuto stránku někde v menu na hlavní stránce? Jestli ano, jakýkoli pokus o zaheslování stránky je zbytečný - vždy bude někde viditelný přímý odkaz na stránku.
Chro
Profil
Marschmallow:
Nevkládej heslo v čitelném stavu ani do skriptu, vždy jen otisk hesla (minimálně sha1 hesla+soli) a porovnávej hash skutečného hesla+soli a hesla zadaného z formuláře+soli.
vachakuba
Profil
Nemohu vytvářet soubory .html. Jde o editor, který si veškeré údaje sám přepracuje do HTML nebo CSS a já do správy souborů nemůžu. Novou stránku si ale v menu můžu schovat a můžu ji schovat i ma mapě webu. Jde mi o postup s javascriptem, který je na tomto webu popsaný, jen jako heslo nevytvářet soubor, ale zadat ho do kódu. (A nějaké drobnosti ohledně umístění odkazů, zbytek chápu.) J.V.


Nejde mi o extra bezpečnost, spíše o hezké zamaskování stránky před běžným uživatelem...
Chro
Profil
Tak si vytvoř novou stránku, schovej odkaz na ni na webu a dej sem její URL včetně http://
vachakuba
Profil
Prakticky potřebuji toto:
Heslo: /pole pro vyplnění/ TLAČÍTKO
pokud bude heslo OK po potvrzení bude uživatel přesměrován na jinou stránku.
http://www.gymplprima8.webnode.cz/tajna-stranka-test/
zde je URL :)
Chro
Profil
<form name="formular" onsubmit="return false">
Heslo: <input type="password" size="10" name="heslo">
<input type="submit" value="Pokračovat" onclick="window.location.href = document.formular.heslo.value + '/'">
</form>
Tento kód je třeba vložit na úvodní stránku, heslo bude tajna-stranka-test, protože jaký titulek stránky zvolíš, takový bude i v adrese a s pomlčkami.
vachakuba
Profil
Děkuji
jen bych se ještě zeptal - URL tajne stranky mohu zadat kam? Pokud se nepletu tak jde o document.formular.heslo.value
V tom případě bych to zadal jako gymplprima8.webnode.cz.tajna-stranka-test
ale to mi nefunguje.
Děkuji za radu J. V.
Chro
Profil
Nic nezadávej, adresa se doplní automaticky místo, laicky popsáno, document.formular.heslo.value a červené lomítko tam je proto, že ta tajná stránka má adresu cílenou na složku: tajna-adresa-test/


Napiš do pole formuláře jen
tajna-stranka-test
a formulář odešli. Prohlížeč pochopí že se odkazuje z domény ...cz/ a odkáže na ...cz/tajna-stranka-test/
vachakuba
Profil
Mohu se tedy zeptat, kde v kódu mám chybu?
<form name="formular" onsubmit="return false">Heslo:
<input type="password" size="10" name="heslo">
<input type="submit" value="Pokračovat" onclick="window.location.href = document.tajna-stranka-test.heslo.value + '/'"></form>
Chro
Profil
document.tajna-stranka-test.heslo.value
vrať zpět na
document.formular.heslo.value
vachakuba
Profil
to mi také nefunguje
zde je URL kam jsem javascript dal:
http://gymplprima8.webnode.cz/narozeniny-a-svatky/
vložil jsem toto:
<form name="formular" onsubmit="return false">
Heslo: <input type="password" size="10" name="heslo">
<input type="submit" value="Pokračovat" onclick="window.location.href = document.formular.heslo.value + '/'">
</form>



vím, že někde dělám chybu a je to ta nejstupidnější chyba, kt. existuje... :/ Omlouvám se všem, jejichž návrhy jsem zkazil já sám a jsem moc rád, že se mi někdo snaží pomoct :)
Chro
Profil
To ale není úvodní stránka. :-) Takže před část kódu
document.formular.heslo.value
přidej ještě
'../' +
vachakuba
Profil
teď je to správně?
<form name="formular" onsubmit="return false">Heslo: <input type="password" size="10" name="heslo"><input type="submit" value="Pokračovat" onclick="window.location.href = '../' + document.formular.heslo.value + '/'"></form>



ale nefunguje...
Chro
Profil
Je to správně, ale mrkl jsem do zdrojáku stránky a vypadá to, že webnode přepisuje v javascriptu
onclick="window.location.href =
na
onclick="RubicusFrontendIns.location.href =
takže to asi nepůjde.
vachakuba
Profil
aha :/ a nějaký jiný nápad?
Chro
Profil
Teoreticky by to mělo jít možná i bez window, zkus kód [#17] vložit znova, ale místo části
onclick="window.location.href =
jen
onclick="location.href =
to znamená bez toho window.
vachakuba
Profil
OKKKKK zlaty dikmoc :)


Děkuji moc všem, kdo se tu se mno mořili a především uživateli "Chro", který mi problém vyřešil a pokud počítám dobře tak u mě vydržel ze všech nejdéle. Ještě jednou moc děkuji.
Jakub Vácha
Chro
Profil
Tak funguje to. Máš zač. ;-) A vytvoř si nějakou fakt tajnou stránku, třeba s titulkem peklo666, heslo bude stejné.
vachakuba
Profil
Ok s tím počítám a ještě jednou moc děkuji :) Na druhou stranu.......já čašem (jak se znám) přídu na nějaký jiný problém a budu někoho otravovat znovu :)
Chro
Profil
Chci tě ještě upozornit, že tajná stránka p******1 jde vyhledat na slovo narozeniny v rámci vyhledávání na webu, i když odkaz na stránku není prvotně na webu k nalezení. Titulek tajné stránky tedy vol jinak, než přesně ten, který je na stránce s formulářem na zadání hesla. Použij cizí jazyk, písmena prolož mezerami, místo titulku jako text zkus vložit titulek jako obrázek s textem atd.
vachakuba
Profil
OK děkuji za radu

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0