Autor Zpráva
aDAm
Profil
Neměl by někdo tip na článek, případně by se nechtěl rozepsat o správnem postupu životního cyklu? Rád bych se drobátko v tomhle směru vzdělal, ale zaměstnání kterýma jsem prošel toho moc nedaly ;) resp ať je to malá či velká firma tak v tom mají bordel ;)

Moje idea je taková:

1. Napíšu si webappku u sebe, na nějakém svém localu si ji otestuji. Když shledám že to na čem sem dělal je ok můžu udělat commit.
2. Hotové kódy commitnu do GITu. Teď otázka kam? Udělat si dev branch a udělat commit do ní? Nebo přímo do master branche?
3. Teď by měly následovat testy? Ideálně automatizované, travis ci či něco jiného?
4. Když je vše pass, tak udělat merge dev či master branche do production branche a pak deploy na server?

Je to poměrně dost nahrubo, tak bych uvítal když tak nakopnutí správným směrem. Zaměřením dejme tomu středně velký projekt, cílem je pochytit ty správne návyky.

Co mě ještě napadá, dělat v produkční branchi nějaké tagy? jakoby verzování appky? aby se pak dal v případě problému udělat rollback do předchozího stavu? Nebo to nemá cenu a stačí dělat rollback posledního commitu?
aDAm
Profil
žáden vývojář tady co by se chtěl podělit o postup jak dělá vývoj? Nebo to máte všichni jako top secret?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0