Autor Zpráva
návštěvník
Profil *
Jak zcela zrušit webovku (blog na blogspotu), aby je Google přestal archivovat? Přesněji řečeno stáhl jsem nějaké články, které chci přesunout jinam. Takže blok nepřestane existovat, ale významnou část článků už nechci dále dávat veřejně. Tudíž bych byl rád, kdyby to zmizelo z archivu Google. Ale nevím jak? Ten google ten text archivuje na vždy nebo jak to je? Berou to tak, jakože když jsem to jednou zveřejnil, je to jejich?
Marschmallow
návštěvník:
Z původního webu vše smazat a čekat až jej bot znovu navštíví a zaindexuje, že na stránce nic není. To však může trvat s malou návštěvností i hodně dlouho (cca 2-5 měsíců, nebo i nikdy - což je nepravděbodobné).
Kubo2
návštěvník:
Berou to tak, jakože když jsem to jednou zveřejnil, je to jejich?
Nie, ak si to raz zverejnil (ty), tak je to tvoje. :-) Skús tie články odtiaľ defacto zmazať, alebo nastaviť im návratový HTTP kód 410 Gone. Mám taký dojem, že Google ak pri nasledujúcej kontrole, čo sa zmenilo, zistí, že server vracia 404ku alebo 410ku, po nejakom čase kópie stránok zo svojho archívu odstráni.
Väčší problém by som videl u tzv. archívnych služieb (príkladne archive.org), ktoré si čas od času ukladajú kópie stránok, ako sa menia v čase. Tam je trochu problém to odtiaľ odstrániť.
návštěvník
Profil *
Kubo2:
No, já jsem to chtěl mít na tom blogu jen jako zálohu, abych se tam mohl online připojit. Ale asi budu muset zvážit trvalé odstranění, protože pokud to nechám jako koncept tak ono se k tomu dá ještě přes http adresu dostat i když to není zveřejněné v seznamu článků. Myslím že tu hlavičku si na blogspotu nastavit nemohu. Chci články nakopírovat na moxo ale nevím jestli se to tam všechno vleze, protože souborů celkem bude kolem 3-6 tisíc a já nevím jaké tam je omezení.

Marschmallow:
Návštěvnost z Česka je 1000 návštěv za měsíc, asi 150-350 uživatelů za měsíc, ale ze zahraničí je to v tisících. Návštěv celkem asi 3500 za týden.
Marschmallow
návštěvník:
Návštěv celkem asi 3500 za týden.
Tak to se Tě změna dotkne tak do 7-14 dnů, ale ne vždy se stránky z indexu vymažou. Někdy až po druhé, třetí návštěvě :)
návštěvník
Profil *
Kubo2:
A ještě je tu jedna věc. Já na tom blogspotu mám uložené obrazové soubory. Uložil jsem si pouze ty články, ne ty soubory, které se ukládají zároveň na Picasa. Jenže já nevím jestli po vymazání článků nezmizí i ty obrazové soubory (na náhledy, ale ty hlavní obrazy). Protože pak bych sice měl články, ale nemohl bych je otevřít. Toho se bojím, že se to smaže taky a pak už to nebudu moci prohlížet. I když na článkách jsou poměrně velké náhledy, někdy se může stát, že si člověk chce prohlédnout detaily. A pokud obrazy zmizí taky, tak by to byla škoda. Nevím tedy jestli po vymazání článků se můžou i ty obrazy z Picasa

Jinak bych to mol nechat v konceptu a to by obrazy samozřejmě zůstali určitě.
návštěvník
Profil *
Tak přeci jen to jde: Google Webmaster Tools umožňuje smazat indexování stránky a vymazat mezipaměť. Odešlete požadavek Vaší stránky na adrese:
https://www.google.com/webmasters/tools/url-removal
návštěvník
Profil *
Ještě pár detailů.

1) Pokud chcete odstranit stránku z bloggeru, tak je třeba zadat koncovku .com (u domény .cz to píše že stránka není ověřena).

2) Pak zadáte url stránky, že chcete vyřadit stránku: Index Google/Odstranit adresy url... Vytvořit novou žádost o dostranění, kdy si vyberete jestli chcete odstranit stránku z cache nebo i z indexu

3) Procházení / Načíst jako Google
Aby byl váš požadavek na odstranění vyřízen, tak je třeba najet na www.google.com/webmasters/tools/googlebot-fetch
Tam zadáte tu stránku a indexovací bot ji navštíví (jestli jsem to správně pochopil). U jednoho blogu mi to fungovalo (tzn. po zadání stánky do vyhledávače už ji google neindexuje; po odstranění žádosti a znovu načtení stránky googlem ji už mohu najít, ale jen tu jednu hlavní stránku zatím).

Výše popsaný postup mi ale zatím fungoval jen na jeden blog, takže ještě čekám kdy se to projeví i u toho druhého blogu. Lze to aplikovat na jakoukoliv stránku.

Nakonec doporučení: Někdo by mohl přejmenovat toto vlákno na "Jak odstranit stránku z cache Googlu?" co je přesnější
Moderátor jenikkozak: Přejmenováno.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: