« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
ppooler
Profil
Program Bluevoda,který je volně dostupný např. na http://www.stahuj.cz/vyvojove_nastroje/www-tvorba/wysiwyg_editory/blue voda-website-builder/
je nejjednodušší nástroj na tvorbu webových stránek.Výrobce uvádí,že v něm vytvoříte stránku za 30 minut,bez znalosti HTML !- Bluevoda je dostupná jako plná verze a je freeware !.
Sám mohu potvrdit,že to je pravda,protože mě osobně se skutečně podařilo vytvořit svoji první stránku do půl hodiny !!!- a to umím anglicky jen základy.(Na program zatím není čeština),ale u tohoto programu je zvláštní,že se dokonce obejdete i bez znalosti angličtiny,protože k dispozici je i velmi srozumitelný VIDEOTUTORIÁL,dělaný ve Flashi.Stránku vytváříte pomocí technologie Drag and Drop - jednoduše z lišty "taháte" na stránku různé prvky...
Dero
Profil
Tak ukaž tu první stránku, ať můžeme posoudit.
ppooler
Profil
Problém je zřejmě v tom ,( podle informací které jsem si přečetl v komentářích na serveru stahuj.cz),že program Bluevoda si vytváří vlastní formát stránek,"díky" kterému můžete vlastnoručně udělané stránky vyexportovat pouze na webový prostor, který si na vodahost.com musíte zakoupit. Jinak vám web (prý) nepojede ...Ovšem v těch samých komentařích je popsaný i postup,kterým to lze obejít,ten jsem ale nepochopil.Proto zakládám tuto diskuzi...Podstatné je to,že v Bluevodě může stránky vytvořit i takzvaná "lama"(mě se tento termín nelíbí,protože každý někdy začínal...),jejich zveřejnění je věc druhá...
Dero
Profil
V tom případě je takový program opravdu k ničemu, protože k naučení se základům HTML a CSS opravdu stačí jedno odpoledne.
ppooler
Profil
Můžu zatím ukázat jen screen (náhled) ,homepage,protože sice v tomto programu umím vytvořit stránku,ale neumím ji (zatím) umístit na internet...Za chvíli sem šoupnu odkaz...
Dero
Profil
Screen je k ničemu, jediné, na čem by záleželo, je kód.
ppooler
Profil
http://im.lide.cz//photo/big/39/8242439-2505375.jpg

Tohle mi trvalo opravdu jen 30 minut, ve finále to bude vypadat úplně jinak...
ppooler
Profil
Nechci se učit HTML a CSS,protože stránky,které chci udělat ,budou v podstatě jen jedna stránka (nebo dvě),kde bude ve formátu AVI,MOV,WMV,MPEG ( ještě nevím )- 100 trikshotů tzn.kulečníkových exibic,které jsem si natočil.Jedná se o videosekvence,z nichž každá zabírá jen 250 KB,protože trvá průměrně asi jen 5 sekund a je v rozlišení 320 x 240,takže by možná šly spustit i bez možnosti stáhnutí na disk...
ppooler
Profil
Další "podezřelá" věc je to,-že když napíšu do vyhledávače slovo Bluevoda,tak
(žádný vyhledávač ani Goooooooooooooooooogle) nenajde žádné české stránky ani informace o tomto velmi zajímavém a intuitivním programu ,tedy kromě toho serveru www.stahuj.cz ,kde jsem Bluevodu náhodně našel...
Vysvětluji si to tím,že se jedná o úplnou novinku...
pashkokanhimbizila
Profil
koukám že to zas tak úžasný nebude, co?
ppooler
Profil
Úžasný to je - schválně si to zkus !!!- Bluevoda zabírá jen 4,7 MB,takže to máš za chvíli stáhnutý
Program Golden HTML editor se mi ve srovnání s tímto vůbec nelíbí...
pashkokanhimbizila
Profil
ppooler: ne, dík, já se učim psát normální HTML v pspadu a vyhovuje mi to
ppooler
Profil
Asi také přejdu na normální HTML,ale když jsem si přečetl tyto informace.(teď okopíruji jediné dostupné informace o Bluevodě)

Kvalitní tvorba webových stránek bez jakýchkoli znalostí HTML

S tímto editorem se stává tvorba www stránek velmi jednoduchou. Stránku vytváříte metodou drag and drop - prostě vybíráte komponenty z nástrojové lišty a přímo je usazujete do stránky. K rychlému návrhu stránky je připraveno mnoho různých šablon.

Můžete mít jistotu, že stránku vytvoříte rychle a že bude vypadat opravdu dobře. Nezáleží na tom, zda vytváříte jednoduchou homepage stránku, nebo mnohastránkový web. Pokud umíte napsat text ve wordu, web zvládnete také.

K dispozici je knihovna, která obsahuje několik set obrázků, pozadí, log, butonů, hlaviček stránek atd. Vestavěný je i nápovědný systém s video návody. (vše zatím bohužel pouze v angličtině)

Práce s programem je ale intuitivní a snadná, v náhledech se můžete podívat na ukázku výsledku po 5 minutách práce.

Nadšeni však nebudou jen běžní uživatelé, pro znalejší se nabízí možnost vkládání Java scriptů, ActiveX prvků, OLE objektů, plug-inů a mnoho dalšího. Program zkrátka rozhodně stojí za vyzkoušení.


Tak jsem neodolal a vyzkoušel jsem to...
Anonymní
Profil *
no neviem, keď som zadal do google "bluevoda" našlo odkazov až až, medzi nimi napríklad aj http://www.bluevoda.com/ :-D
Takže až taká žhavá novinka to nebude...
ppooler
Profil
Vlastně dnes celý den Bluevodu studuji a mám alespoň radost z toho jak velmi rychle to jde .Kdyby byla Bluevoda v češině tak by se v ní naučil pracovat i poloviční *******.:-)
Já jsem si přeložil slova který jsem nevěděl do češtiny a napsal na papír ,pak to šlo úplně samo, hlavně jsem teda zkouknul všechny ty videotutoriály,kde je až přehnaně úzkostlivě znázorněn krok za krokem...
ppooler
Profil
Jó ,ale v češtině jen jedna (slovy jedna) stránka, ze které jsem okopíroval informace a vložil je sem-nic jiného sem nenašel...
ppooler
Profil
Tak sem nad tím do třech do rána seděl, a nakonec se mi to skutečně povedlo obejít,zatím bohužel ne na 100 %,ale to už by mě možná někdo mohl poradit v tomto fóru,protože tam už de o HTML,kterýmu jsem si myslel,že se vyhnu...Stačilo okopírovat zdrojový kód ,vložit ho do poznámkového bloku, a dopsat koncovku html...Zatím mi ale odkaz funguje bez obrázků -ty se musí okopírovat nějak taky,to už ale nevím jak...
peteo
Profil
Vlastně dnes celý den Bluevodu studuji

za hodinu vieš html, nemusíš sa niečomu venovať celé popoludnie a niečo obchádzať
ppooler
Profil
njn,ale já už mám tu sránku téměř hotovou,jen ještě vyřešit webhosting...a je to...
Yuhů
Profil
Bluevoda je software založený na prazvláštní koncepci. Osobně se domnívám, že na koncepci úplně chybné.

Ta koncepce spočívá v tom, že se na disku nevytvoří html soubory (vytvoří se pouze jakési pseudosoubory s příponou bvp), ale že se html soubory tvoří až při publikování na web. To je extrémně nepraktické a autora odsuzuje k tomu, že na tvorbu nemůže použít žádný jiný nástroj ani jako doplněk. Navíc, jak ukazuje tato diskuse, je zřejmě třeba publikovat na nějaký placený server.

Co se týká HTML kódu, tak je dost strašidelný. Sice je použito CSS pozicování, ovšem tím nejhorším možným způsobem -- prostě se uživatel nechá, aby si nakreslil oblast, do které chce psát, což má určitou výhodu -- na webu to vypadá stejně jako u autora. Bál bych se ovšem, že se to ve chvíli, kdy začnou problémy, prostě celé zhroutí. Kombinace zastaralých tagů <font> s CSS pozicováním je velmi ... zvláštní.

Asi největší problém je ten, že autoři tohoto softwaru neznají nic jako charset, a tak se stránky nedají psát česky (nenechte se zmást, že to česky chvíli vypadá). Vzhledem k tomu, že se nijak nedá editovat HTML kód, se totiž do kódu nedá ani vložit meta tag pro češtinu.

Z předchozího je zřejmé, že program Bluevoda zuřivě nedoporučuju.

Úplně stejně hloupě se chová i program Wisiwig Web Builder, který pouze ukládá soubory v nějakém jiném formátu (wbp nebo wep).
Yuhů
Profil
> Stačilo okopírovat zdrojový kód ,vložit ho do poznámkového bloku, a dopsat koncovku html

a není náhodou lepší napsat do poznámkového bloku text, uložit to a "dopsat koncovku html"?
ppooler
Profil
To je otázka.Možná není,ale asi za pomoci jiného editoru než je Bluevoda,tak jak to dopuručujete na těchto stránkách ,že se vyplatí zkombinovat oba dva způsoby vytvoření webu.tj -vyťukat ručně a použít nějaký editor ( opravovat a pozměňovat zdrojový kód ),To už ale pak vyjde na stejno jako první způsob,protože ta "zlatá střední cesta"-vyžaduje taky perfektní znalost HTML.

Každopádně děkuji za informaci ,kde jste jasně uvedl na pravou míru jak to je s programem BlueVoda.
Tušil jsem to od začátku,že je v tom nějaký háček - plná verze freeware, ještě k tomu má Bluevoda jako málo který software perfektní servis- tj. tutoriály,videolekce,on-line poradenství atd...to je taky divný.Celý projekt Bluevoda je nějaký podezřelý...(Stejně na tom ale VodaHost.com určitě vydělá spoustu dolarů )

Ale trvám na tom,že udělat v něm stránku je práce na půlhodiny...


Program Wisiwig Web Builder jsem měl v plánu si taky prostudovat,tak Vám taky děkuji,že jste mi ušetřil práci.


Vypadá to tak,že mi nezbývá se učit HTML a CCS...
Krizak
Profil *
html z programu dostat jde i když trochu přes ruku.
Naklikáš si stránku, dáš prohlídnout v prohlížeči ( File > Preview in Browser) a je svém profilu v \Documents and Settings\...\Local Settings\Temp se objeví adresář preview. V něm je celé html i s obrázky atd.... :-)
ppooler
Profil
Tak jestli je tohle pravda, tak Ti moc děkuji :-),vyzkouším to až ráno.(zase sedím u PC do 1 : 00 ráno ):o)
ppooler
Profil
Už jsem na to přišel ...dík...
čili - HTML jde z toho dost ,ale podle Yuhů je
HTML kód, dost strašidelný...Nevím co myslí tím ,že by se to mohlo " zhroutit ",ale mě to takhle stačí...
ppooler
Profil
...sice už umím načíst i ty obrázky,ale problémy jsou teď s videem .Umím ho na stránku dostat jen pomocí té funkce Plug-in,ale nejde to pomocí funkcí Quick time Movies a Windows Media Player.
Celkově se vůbec na tomto webu nikde neřeší video jako takové,-je mu věnovaná malá pozornost.
I sám Yahů píše cituji :
"Moc o tom nevím.Video se dá do stránek vkládat nejméně třemi různými tagy. <img>, <embed> a <object>. Příklady jejich použití najdete níže.
Ke své velké lítosti nemám vyzkoušenou podporu na různých platformách. Nevím, jak moc jsou tyto tři tagy podporované v prohlížečích. Jsem přesvědčen o tom, že na spoustě konfigurací nebude fungovat nic a s některými formáty budou problémy. Také jistě záleží na tom, zda má uživatel staženou a správně nainstalovanou podporu (plužinu) pro přehrávání videa. Pokud se video přehrává na autorově počítači, ještě to nemusí nic znamenat."

Jenže moje stránky by měli být zejmena o videosekvencích ,a kde jinde mám hledat informace,než tady ?
ppooler
Profil
Kde jinde se můžu něco více dozvědět (v češtině) ,o programu Bluevoda,než na internetu ?
Jediný informace ,který Goooooooooogle o BlueVodě v češtině najde ,je tento web,kde jsem o něm založil dizkuzi, a pak ještě fórum,které jsem rovněž založil já ,-na Seznamu.cz, a pak už jenom ten Stahuj .cz
ppooler
Profil
Totiž takhle vznikají dezinformace.Já jsem psal o pragramu BlueVoda v samých superlativech tj.že je geniální, perfektní, dokonalý atd.Ovšem Yahů napsal diametrálně odlišný názor - že ho zuřivě nedoporučuje,že je založený na prazvláštní a úplně chybné koncepci,že je extrémně nepraktický,že má "strašidelný" zdrojový kód,CSS pozicování používá tím nejhorším způsobem...atd.

Uznávám,že pravdu má Yahů,ale on to vidí ze svého úhlu pohledu tj.profesioálního,striktního detailisty.
Jenže ten program je udělaný tak,aby v něm web šel vytvořit co nejjednodušeji a nejrychleji.Právě pro ty absolutní začátečníky tzn."lamy".

Já sám jsem nejdřív zkoušel PsPad ,což jsem samozřejmě absolutně nechápal,pak jsem zkusil Golden Editor HTML - to už bylo o poznání lepší,ale stejně mi to nešlo ,no a pak jsem narazil na tuhle Bluevodu,a to mi šlo úplně samo...

Proto ten program nechci ještě zavrhnout ,hned po jednom názoru - i když je od takového odborníka jako je Yahů...
Josef
Profil *
"Nějakou" stránku uděláte opravdu i za pár minut (co by jste dělali celých 30), ale tvrdím, že právě na tomto editoru si začátečník vyláme zuby a znám již několik "nadšených" průkopníků (tzv. začátečníků), kteří se skřípáním zubů a největším nervovým vypětím - nevyprodukovali NIC :-))

Zdroják lze získat z menu Náhledu stránky a následného uložení v "normálním" formátu - htm, html. Následně poupravit potřebné tagy. Ovšem to už není parketa začátečníka.
ppooler
Profil
Nemá to cenu s tímhle programem.
I když to takhle udělám ,tak stránka v prohlížeči vypadá úplně jinak než v náhledu v tý Bluvodě.
Prakticky by se stejně muselo 80 % celýho kódu úplně předělat.Ten program je skutečně na *****
Nedá se v něm otevřít nic,co nebylo vytvořeno v Bluevodě.

asi začnu Blueuvodu bojkotovat !:-)
« 1 2 3 4 5 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0