Autor Zpráva
KubiikSvK
Profil
Zdravím, tak jsem tu zas. stáhl jsem si stránky, které obsahují i Userpanel a admin prostředí. Stránky jsou dělány na jednu hru, mám to kompletně provázané s databází na serveru (server mi jede na locale ve virtualboxu) ale stránka mi vrací chyby typu:

Notice: Constant SQL_HOST already defined in C:\xampp\htdocs\inc\config.inc.php on line 3
Notice: Constant SQL_USER already defined in C:\xampp\htdocs\inc\config.inc.php on line 4
Notice: Constant SQL_PASS already defined in C:\xampp\htdocs\inc\config.inc.php on line 5
Notice: Constant SQL_HP_HOST already defined in C:\xampp\htdocs\inc\config.inc.php on line 7

A takto bych mohl pokračovat do nekonečna...

Díval jsem se do koncového souboru config.inc.php na vypsané řádky a vše mám nastavené tak, jak to požadují stránky. Nevěděl by někdo, jak se těch chyb můžu zbvavit? Děkuji
Tori
Profil
KubiikSvK:
Tipuju, že config.inc.php includujete vícekrát. Používejte include_once resp. require_once.
KubiikSvK
Profil
když jsem si stáhl stránky, tak tam byl install.php, ve kterém jsem si nastavil přistup do DB, a stránky mají, celkem dost rozšířenou strukturu, kam mám zadat include_once? Děkuji :)

Edit:
Trošku se v tom nevyznám, stránky jsou komplet v němčině. a s PHPčkem jsem uplný nováček, umím zatím jenom HTML a trošku kaskády.


Jedná se o chyby vyznačené žlutou šipkou:

Plná velikost je zde: Full view
Tori
Profil
KubiikSvK:
Předpokládám, že používáte nějaký editor, ve kterém se dá hledat řetězec v celém adresáři najednou (abyste nemusel otvírat a prohledávat skripty po jednom).
Najděte si nejdřív, kde všude se vyskytuje řetězec define('SQL_HOST' (můžou tam být i uvozovky místo apostrofů).
Pokud najdete jen jeden soubor (měl by to být ten config.inc.php), dejte si vyhledat název toho souboru. Najde vám to nejspíš příkazy jako include "config.inc.php"; nebo include "nějaký-adresář/config.inc.php"; (místo include může být i require).
Pokud tam bude jen include/require, změňte to na include_once/require_once - tím zajístíte, aby se soubor s definicemi konstant použil jen jednou a měly by zmizet tyhle chyby.
KubiikSvK
Profil
Ano, používám Microsoft Expression web studio 4 (Free a dobře přehledný editor, překousne php, css, html a spoustu dalších) zkusím to a ještě se ozvu. a ještě mě napadlo, stránka index funguje jako template pro všechny skripty, tam mám nastavené kódování UTF-8 ale když překládám odkazy ve skriptech, tak mi to místo diakritiky vypíše otazníky

Tohoto se můžu jak zbavit? Děkuji :)


Tak jsem to nakonec našel a upravil, tak jak jste mi Vy poradil. už to funguje a chyby zmizely. teď se jenom poprat s tím kódováním a neznámou proměnnou.

Kód vypadal takto (už je doplněné include_once)
<?php
include_once "inc/config.inc.php";
mysql_select_db("account");
$query = mysql_query("SELECT * FROM account");
$num = mysql_num_rows($query);
?>
patlal
Profil
Dobrý den, po přípojení k databázi nastavte kódování
mysql_set_charset('utf8');

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0