Autor Zpráva
KubiikSvK
Profil
Zdravím! mám menší problém ohledně jazyka v kódu. Mám stránku index, která funguje jako template pro všechny skripty, tam mám nastavené kódování UTF-8 ale když překládám odkazy ve skriptech, tak mi to místo diakritiky vypíše otazníky

Jak se toho můžu zbavit?
Na googlu jsem zkoušel vyhledat jak vložit charset="UTF-8" do php, MySQL a CSS, ale nic jsem nenašel. už jsem z toho zoufalý.
Děkuji :)
Rfilip
Profil
Tak ti skripty neukládáš v UTF-8. Zkontroluj si nastavení kódování ve svém editoru.
Taps
Profil
KubiikSvK:
Některé časteji řešené dotazy pro MySQL - FAQ » MySQL a čeština
KubiikSvK
Profil
Rfilip Zkusil jsem si pohrát s nastavením wysiwyg editorem a už to funguje, ale posune mi to celý blok textu, takže text hlavičky je mimo hlavičku

Jak to můžu opravit? Možná pro vás je to banalita, ale já začínám s phpčkem, tak se to chci nějak naučit. Děkuji :)
juriad
Profil
KubiikSvK:
Dodej odkaz na web, z obrázku ti nikdo správně neporadí.
KubiikSvK
Profil
juriad:
Problém je v tom, že to mám na localhostu, na internet to dát nemůžu, kvůli IP databáze, kterou mám na hamachi, ale pokud bude stačit, tak upnu kódy
Fisir
Profil
Reaguji na KubiikSvKa:
Kódy nestačí.
KubiikSvK
Profil
Fisir:
Jako výmluvu jsem to určitě nepoužil, jen bez přístupu do DB se mi nedaří dostat na web. tak jsem stránky zabalil do archívu a upnul na Mediafire Doufám, že to nevadí.

Chyba je ve stránkách:
/index.php
/pages/home.php

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0