Autor Zpráva
Debo
Profil *
Ahoj,

často se mi stane, že pouze vstoupím na nějakou stránku a automaticky se přidám do nějaké FB stránky. Nevíte, jak by se tohle dalo vytvořit? Popřípadě po kliknutí na nějaké nenápadné tlačítko.

Díky..
Fastman
Profil
To je ale blbá otázka..
Str4wberry
Profil
Automaticky? Pokud vím, tak se to dělá jen při kliknutí.

Nazývá se to clickjacking a funguje to tak, že se na stránku umístí nějaký lákavý obsah, kam každý klikne (třeba tlačítko pro přehrání videa) a do těchto míst se naposicuje tlačítko pro sdílení. Tomu se nastaví 100% průhlednost, takže není vidět. Uživatel v domnění, že pouští video, dá stránce Like.

Živá ukázka (Při najetí myší na <button> si je možné povšimnout, že se zobrazuje popisek neviditelného FB tlačítka.)
Debo
Profil *
Díky tohle fungovalo, nyní se ale po kliknutí na neviditelný like místo liknutí stránky zobrazí potvrdit. Návštěvník tedy musí kliknout ještě jednou, ale to už na tomhle neviditelném like nefunguje (logicky potvrdit nevidí). Dá se tohle nějak obejít? Díky
Str4wberry
Profil
To nepozoruji. Ale pokud se to ještě musí potvrdit, tak by se dalo naposicovat to potvrzovací okno tak, aby potvrzovací tlačítko bylo na místě původního neviditelného Like / falešného tlačítka. Uživatel, když zjistí že první kliknutí nic nedělá, nejspíš klikne znovu a potvrdí to.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0