Autor Zpráva
Domin111
Profil *
Zdravím,

mám takú otázku, ktorú neviem či bude niekto vedieť vyriešiť.
Totiž potrebujem do určitej častí stránky (napr. hlavička) umiestniť YT player s tým, že keď prekliknem na inú podstránku tak sa ten prehrávač v hornej časti zachová a bude prehrávať naďalej.
Využitie: nejaký zoznam videí, kde pri každom bude tlačítko PLAY a po kliknutí sa v ten okamih v tej hornej časti načíta youtube video (resp. inak povedané nejaký skrytý link, ktoré bude obsahovať embed kod).. A aj počas hladanie dalsieho videa na iných podstránkach sa prehrávanie nepreruší...

Jasné, napadlo ma to nejak riešiť cez iframe ale to si nemyslím že je nejaké profi riešenie hlavne preto, že ja by som tam chcel mať zachované adresy v prehliadači (/videa/nove/2; /home, /uzivatelia ...atd) a teda aby mi stránku aj Google správne indexoval..

Takže asi niečo také ako má SoundCloud - v hlavičke je player.. Ale mne teraz nejde o riešenie playera ako takého ale ako tam hore dostať obsah (može byť aj iframe) nejakej skrytej podstránky s embedovaným prehrávačom...

Pokiaľ by sete aspon vedeli o nejakom návode na nete alebo nejakoum užitočnom linku hoďte ho sem :)

Ďakujem
_es
Profil
Domin111:
To nepôjde, s ukončením stránky sa ukončí aj všetok JS, Flash, ... Nejako len cez iframe, frame, alebo spraviť „podstránky“ cez kotvy (časť adresy za #). Inak by to snáď išlo nejako tak, že by nová stránka začala automaticky hrať tam, kde stará prestala, no pri prechode medzi ukončení stránky a načítaní prehrávača do novej stránky by to nehralo.
Domin111
Profil *
_es:
Samozrejme, že to nebude absolútne ukončenie stránky.. Po stlačení F5 nepomôže nič, ale to ani nechceme...
Tie kotvy by boli riešením, aj keď neviem ako to vlastne funguje, ale videl som web s kotvami a prehrávanie v hlavičke išlo stále...
Avšak tie kotvy nie sú nejaké moc pekné a môže to robiť nejaké problémy, a ktovie ako by také linky bral google...

Keď pozerám na ten SoundCloud kde je to urobené ukážkovo - žiadne kotvy, normálne linky a funguje to pekne.. Ten bude asi zrejme riešení ajaxom, alebo? Pretože načítavanie obsahu prebieha vo vnútri stránky.
Podobne musí fungovať aj chat na Facebooku.. Takže mám dojem že to bude riešené cez ajax príp. príbuzenské jazyky...
_es
Profil
Domin111:
Môžeš aj obsah stránky načítavať AJAXom - to vlastne zostávaš stále na tej istej stránke, no zase sa nijako nemení adresa stránky - iba ak kombinovať AJAX s „kotvami“.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0