Autor Zpráva
vondrama
Profil
Zdravím
Mohl by mi někdo prosím říct jak vytvořit online hru?
Nemyslím hru jako např. Grepolis ,ale hru jako staragate game kde nemusím vytvářet vlastní budovy apod.
Mám s programováním teprve začátečnické zkušenosti a proto chci zkusit tuto podle mě lehčí verzi.
Svůj "tým" už mám :) Jsme tři lidi ze stejné školy a všichni se zajímáme o to samé tudíž na tom sám dělat nebudu :)
Potřebuji pouze poradit ve kterém programu to mám robit.Když sem se ptal našeho učitele řekl mi že se mám místo vymejšlení blbin radši učit :DAle stejně si to chci zkusit tak prosím poraďte.
S pozdravem Vondrama
Destiny_1
Profil
Něco jako www.webgame.cz/ ?
No na něco takového dobrá znalost php a mysql, a taky trochu javascriptu.
jefitto44
Profil
Použi sublime text... naprogramovať hru ako webgame nie je malina... chce to tisícky (ak nie milióny) kódu php, cyklov, podmienok, počítania a neviem čoho všetkého... Ak chceš, aby to za niečo stálo, traja ľudia sú dosť málo...
Radek9
Profil
jefitto44:
Ak chceš, aby to za niečo stálo, traja ľudia sú dosť málo...
To zase není pravda. Důležité jsou znalosti a zkušenosti. Hru typu Ikariam, OGame apod. dokáže za pár dní/týdnů napsat i jeden dobrý programátor. ;-)

vondrama:
Jelikož asi ani netušíš, že se taková věc programuje, tak bych doporučil pro začátek místní učebnici PHP. A dál uvidíš, jak ti to půjde. ;-)
vondrama
Profil
Radek9:Neboj já tušim že se hra musí programovat není mi 10 :D Ale na tu učebnici se stejně podívám ,třeba se něco přiučím :)
Chci si to pro začátek jen zkusit třeba jen pár funkcí na stavby apod.
Alphard
Profil
vondrama:
Pro začátek pár funkcí na stavby, ale ani nevíte, v čem chcete programovat, to zní legračně :-)
Nápad začít se zabývat programováním je dobrý, ale chtělo by to rozumnější cíle. Pustit se hned do programování tak rozsáhlého projektu zřejmě vyžadujícího databází a rovnou to chtít rozjet v týmu je fakt praštěné, proto tady nikdo ani moc nereaguje...

Výše bylo zmíněno PHP a MySQL, což je sice možná, ale ne jediná možnost. Budu-li však předpokládat, že stojíte o rychlou křivku učení a co nejvíce materiálů na netu, je to zřejmě nejlepší volba. Můžete začít tady Základní kurz 1: Úvod.

Pro začátek doporučuji směřovat k vygenerováním nějaké fotogalerie (dynamicky z aktuálně dostupných souborů) a pak třeba nějakou návštěvní knihu pro vyzkoušení si práce s db.
Radek9
Profil
vondrama:
Jak napsal Alphard, je pravda, že PHP není jediná možnost, proto asi neuškodí vypsat další:
- Node.js - JS platforma postavená na V8 enginu z prohlížeče Google Chrome, která navíc rozšiřuje JS o CommonJS moduly.
- ASP.NET - Microsoftí řešení, které podporuje hromadu jazyků jako C#, VB, F# a jiné.
- JSP - Řešení od Oraclu založené na Javě.
- Ruby - Pravděpodobně nejčastěji používáno s frameworkem Ruby on Rails.
- Python

Je jich víc, ale tyhle jsou asi nejznámější a nejpoužívanější. Nicméně k nim není tolik učebního materiálu jako k PHP, minimálně v češtině.
Anonymní
Profil *
Za mě se přikláním pro ASP.NET, ale vzhledem k tomu, že nejlevnější hosting v ČR, který ASP.NET podporuje je v porovnání s jakýmkoliv PHP hostingem dražší, tak nevím jestli je to nejlepší volba (ano zas takový cenový rozdíl není, ale zase jsou prostě i lidi co nechtějí platit za nic).. Ostatní technologie jsou taky super, ale bohužel nedostatek materiálů pro učení. Hlavně mě příjde, že právě třeba ve WebForms nemůžeš reálně prostě dělat, pokud jsi v životě neprogramoval - takže ano chce to nějaké základy C# či Visual Basicu.

Ale souhlasím s ostatními, prostě začít programovat něco tak velkého, když ani nevíš "v jakém programu to lze dělat" je asi fakt trošku mimo. S kamarády si vyber nějaký jazyk který se naučíte a na něm postupně postavíte svojí vlastní hru :) Doporučuji si stáhnout zdrojáky třeba ke Kravianu(snad každý pochopí jakou hru mám na mysli, originální název je tu tuším zablokovaný) a prostě si je projet, tak získáš představu jak se něco tak rozsáhlého dělá..
1Pupik1989
Profil
No v prvním řadě se opravdu musíš naučit nějaký jazyk na komunikaci s databází. Čili PHP, ASP nebo něco jiného.
V druhé řádě musíš fakt ale opravdu chtít udělat nějakou hru. Bude tě to bavit třeba měsíc? (v lepším případě)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0