Autor Zpráva
Jan Bednář
Profil
Dobrý den,
jsem absolutní začátečník a potřeboval bych poradit.
Jedná se o to, že bych potřeboval stránku, na které bude pole na zadání názvu souboru (nejlépe bez přípony) a tlačítko, které ten soubor otevře jedná se o vyhledávání obrázků z adresáře. Vše by mělo pracovat v offline režimu a být přenosné i se souborz na flahdisku.
Předem děkuji za rady a návrhy.
Juandev
Profil
No, na to jsou nějaký jazyky (třeba CMI tušímže). Asi také bude záviset na tom, jaký operační systém by ty počítače měli.
Jan Bednář
Profil
Juandev:
Mělo by to běhat pod Windows XP.
Myslel jsem jestli něco takového nejde napsat v HTML atd aby to bylo spustitelné přes web prohlížeč.
O jazyku CMI jsem v životě neslyšel.
Fisir
Profil
Reaguji na Jana Bednáře:
V HTML ani JavaScriptu tohle nevyrobíš. Byl by docela problém, kdyby jo, představ si, že by ti webová stránka mohla prohledávat obsah disku… Mimochodem, upgraduj ty XPéčka.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jana Bednáře:
Ulož HTML stránku s příponou HTA, pak jde spustit jako aplikace (používajíc jádro Exploreru). Skripty v ní budou mít vyšší práva, než by měly v rámci webové stránky — můžeš si vytvořit třeba new ActiveXObject("Scripting.FileSystemObject") a pomocí něj libovolně pracovat se soubory na disku, podrobnější dokumentaci si asi dokážeš najít sám. Je to docela mocný nástroj.


Reaguji na Fisira:
Mimochodem, upgraduj ty XPéčka.
Irelevantní. Jestli mu chceš zakoupit upgrade, dohodni se s ním mimo diskusi :-)
joe
Profil
Bez "omezování se" na ActiveXObject by se to dalo řešit tak, že v JavaScriptu budeš mít pole všech názvů souborů (zároveň předem víš, v jakém adresáři jsou obrázky uložené), které budeš prohledávat. Pokud najdeš shodu, otevřeš obrázek do nového okna.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0