Autor Zpráva
Kamilqa
Profil *
Po kamarádovi jsem přebrala jednu databázi a potřebovala bych si nějak ověřit obsah jedné MYSQL tabulky ... jde o sloupec TEXTY, kde se objevují různě dlouhé texty obsahující i přímo některé HTML tagy: <strong><b><cite> ....atd


Potřebovala bych nějakým skriptíkem project (ověřit) všechny řádky sloupce TEXTY a vypsat jaké konkrétní tagy se uvnitř textů objevují? Uměl by někdo ochotně poradit jak nato... díky moc ;)

Kamilqa
Str4wberry
Profil
Asi bych si sehnal seznam všech HTML značek. Jednotlivé značky si rozdělil do pole. Toto pole prošel cyklem a při každém průchodu hledal konkrétní značku ve všech záznamech tabulky.

Druhá možnost by byla si vybrat všechny záznamy s HTML značkami (LIKE '%<%') a v PHP v tom potom záznam po záznamu vyzobávat regulárními výrazy jednotlivé značky.

Nevýhoda první možnosti je, že spoléhá na nějaký seznam, takže mine např. vlastní HTML značky.
_es
Profil
Kamilqa:
Ono záleží aj na tom, aké všetky značky tam sú použité. Či tam je trebárs značka <script>, <embed>, <object>, <html> a pod. Ak je napríklad vo vnútri <script> nejaká HTML značka, tak to ešte neznamená jej použitie. Ak tam sú len HTML značky s jednoduchším účelom, tak bude asi najlepšie použiť na analýzu použitých HTML značiek metódy DOM s nejako vhodne vygenerovaným obsahom databázy, či už na serverovej strane, alebo aj na klientskej strane v prehliadači pomocou JS.
Bubák
Profil
_es:
Ak je napríklad vo vnútri <script> nejaká HTML značka, tak to ešte neznamená jej použitie.
Přesně tak, obdobně <!-- zakomentovaný kód --> a kód v <xmp></xmp> a <textatea></textatea>. Možná by se ještě něco našlo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: