Autor Zpráva
boban40
Profil
Zdravím,
mám od známého již hotové webové stránky, ale jsou dělané na Full HD rozlišení. Tudíž když je třeba zobrazím na notebooku s rozlišením 1366x768, nezobrazují se korektně (část chybí) - jedná se totiž o one-page horizontální web.
Je nějaká možnost, aby se celý web automaticky zmenšil, kdyby se jednalo o menší rozlišení?
Předem děkuji za odpověd.
Str4wberry
Profil
Prosím o odkaz na živou ukázku.
lionel messi
Profil
Základy responzívneho dizajnu a media queries sú na:
Jak na mobilní (responsivní) web
boban40
Profil
Str4wberry:
živá ukázka: www.sepie.cekuj.net
Joker
Profil
boban40:
Optimalizovat stránky primárně pro full HD, když podle statistik minimálně cca 80% návštěvníků používá rozlišení daleko menší, není úplně šťastné.

Na základě živé ukázky bych doporučil ten web navrhnout jiným způsobem.
Web se mi načítal asi 30 sekund, přičemž v Chrome byla prvních deset vidět jen černá stránka. Být normální návštěvník, za tu dobu bych nejspíš došel k názoru, že se něco porouchalo, zkusil refresh (čímž by se to celé začalo načítat znovu) a pak stránku zavřel.
Pak se otevře poměrně jednoduchý design, kde si člověk říká k čemu ta šílená doba čekání a množství stažených dat.
Navigace mezi jednotlivými položkami je pomalá a trhaná.

Kombinace všeho na jedné stránce s poměrně obrovskou datovou velikostí stránky a načítáním všeho hned na začátku mi připadá smrtící.

Ještě připomenu Nielsena a odezvy „0,1-1-10“:
0,1 sekundy je maximální délka odezvy, kterou uživatel vnímá jako okamžitou reakci na jeho příkaz (nezaznamená prodlevu).
1 sekunda je maximálné doba odezvy, která nepřeruší uživatelovo soustředění.
10 sekund je maximální doba odezvy, která ještě udrží uživatelovu pozornost (při odezvě delší než 10 sekund má uživatel tendenci se začít věnovat jiným činnostem).
boban40
Profil
Joker:
Je to jen pracovní náhled, dělají to veliké fotky pro pozadí a v galerii, které (než web půjde pod svou platnou doménou do oběhu) budou zmenšeny a web se bude načítat neporovnatelně rychleji. Původní dlouhé načtení trvá dlouho, protože je nastaveno, aby se vše načetlo najednou, pod černou obrazovkou, na které bude umístěn preloader. Proto bych jen potřeboval nějaký tip, jestli by šlo zobrazení zmenšovat podle rozlišení..
Str4wberry
Profil
Řešení je nepoužívat pevné jednotky, ale rozměry částí nastavit třeba v procentech. Potom se budou automaticky roztahovat podle velikosti okna.
boban40
Profil
lionel messi:
Díky, zkusím použít a uvidím...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0