Autor Zpráva
Silver8000
Profil
Ahoj,
mam dotaz ohledne domeny ktera mi bezi v jednom pc ze ktereho taky muzu pristoupit na jakoukoliv domenu kterou v nem vytvorim(napriklad : test-server.cz),
a chtel bych ji zpristupnit pouze v ramci domaci site.
jak se to da udelat a je to vubec mozne?
diky za rady
Marschmallow
Profil
Silver8000:
Při Apache:
- v routeru povolit přístup na danou lokální IP adresu
- na každém PC nastavit v hosts IP a doménu - spíše název
Silver8000
Profil
Dik ale muzes popsat prosim i postup na co a kde presne mam sahnout abych to zpravne nastavil a zprovoznil.
Hlavne me prosim neodkazuj na nejakej manual protoze verim ze to stoji za par radku psani.
Nebo kdyz uz by jsi me odkazal na ten manual tak bych prosil aby byl co nejvice strucny a taky abych nemusel cist skoro celej manual a tu informaci nasel treba az nekde v pulce,proste aby byl jasny a strucny.
juriad
Profil
Stačí v podstatě v souboru hosts přidat jeden záznam; toto provedeš na každém počítači v síti.
Tento soubor je zodpovědný za překlad adresy test-server.cz na IP adresu, nic jiného nedělá.
Formát a umístění souboru hosts si najdi :)
Silver8000
Profil
Dobre a jak to udelam kdyz tam budu mit treba dve a vice domen protoze kdyz to udelam tim spusobem ktery tady "juriad" popisuje tak se mi zobrazi pouze hlavni domena,protoze napriklad na localhost se mi zobrazuje controlni panel a na test-server.cz zase jiny obsah.
Pri pristupu z jineho pc se mi ale bohuzel zobrazuje prave kontrolni panel(localhost pocitace na kterem bezi server).
Marschmallow
Profil
Silver8000:
Pak si předchozí zápis zkopíruješ a znovu vložíš - pod. IP adresu zadávej ve tvaru:
123.456.7.22/adresar
Jenom se ujišťuji: Máš už zapnuté a nastavené Apache na hlavním PC (odkud bereš data) ?
Medvídek
Profil
Silver8000:
Můžeš třeba pomocí Virtual Hosts

<VirtualHost 127.0.0.1:80>
    DocumentRoot "E:/==BACKUP/PROJECTS/PFDC_LOCAL"
    ServerName pfdc.local
    ErrorLog "E:/==BACKUP/PROJECTS/logs/pfdc_error.log"
    CustomLog "E:/==BACKUP/PROJECTS/logs/pfdc_access.log" common
</VirtualHost>

do hosts v kazdem pocitaci staci pak dat jen zaznam co je v ServerName a IP adresu, kde ti bezi server.
Silver8000
Profil
Marschmallow:
hlavni pc mam nastaven... tam je to v poradku,ale ted kdyz jsem to poupravil v pristupovem pc na 192.168.1.74/test-server.cz tak mi to nechce vubec brat a hazi me to pres miho providera ze webovy stranky nemuze nalezt.

Jen pro pochopeni na hlavnim pc je localhost ve c:/ampps/www a test-server.cz je c:/ammps/www/test-server.cz
juriad
Profil
Ty máš mít v hosts záznam ve tvaru:
192.168.1.74    test-server.cz
Pak stačí do prohlížeče zadat test-server.cz, nic víc.

Mimochodem, vhodnější by bylo použít nějakou neexistující TLD, třeba test-server.doma
Silver8000
Profil
[#9] juriad
ja to mam takhle :
192.168.1.74/test-server.cz    test-server.cz
a pak mi to hazi tu chybu kterou jsem popisoval
juriad
Profil
To je blbě. hosts soubor pouze překládá doménu na ip adresu. Nic jiného neumí a ani nechce umět. Proto musí být první část záznamu IP adresa a další části jsou doménová jména. Nikde se nesmí vyskytnout lomítko ani cesta, to tam nepatří.
man hosts (výsek):
       This  manual  page  describes the format of the /etc/hosts file.  This file is a simple text file that associates IP addresses with hostnames, one line per IP address.  For each host a
       single line should be present with the following information:

              IP_address canonical_hostname [aliases...]

       Fields of the entry are separated by any number of blanks and/or tab characters.  Text from a "#" character until the end of the line is a comment, and is ignored.  Host names may con‐
       tain only alphanumeric characters, minus signs ("-"), and periods (".").  They must begin with an alphabetic character and end with an alphanumeric character.  Optional aliases provide
       for name changes, alternate spellings, shorter hostnames, or generic hostnames (for example, localhost).
Silver8000
Profil
juriad:
takze pokud jsem to dobre pochopil tak zpravnost je :
192.168.1.74    test-server.cz
a kdyz tam zapisu ten alias tak mi to bude fachat ale otazka zni mam ten alias dat do [] cili timto spusobem :
192.168.1.74    test-server.cz [test-server.cz]
juriad
Profil
To co je v hranatých závorkách je nepovinné, tři tečky značí iteraci; používá se tato konvence všude i v dokumentaci PHP.
Tedy například:
192.168.1.74    test-server.cz    test-server    testovaci
Kanonické jméno je test-server.cz, ale stačí zadat jen test-server nebo testovaci. Otázkou je, jak si s tím poradí dnešní přechytračené prohlížeče, které to mohou považovat za dotaz k vyhledání a nikoli za doméhové jméno.
Silver8000
Profil
Jeste takova otazka v hlavnim pc kde mam spusteny server mam taky nastavit stejnou ip protoze se defaultne posloucha na 127.0.0.1
tak se ujistuju jestly to mam zpravne nastavene.

A pokud by to byla prave ta chyba tak jestly se nepletu,
mam nastavit tu ip v souborech hosts a apache http.conf?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0