Autor Zpráva
_fantomas
Profil
Ahoj, potreboval by som spraviť na web load bar ktorý by ukazoval za koľko sekúnd
sa stránka načíta alebo niečo v takej podobe.
Presnejšie by som chcel to čo je na YouTube ta červená lišta ktorá sa posúva až kým sa
stránka nenačíta.
V čom by to šlo?
Jquery?
Taps
Profil
_fantomas:
http://jecas.cz/animace-nacitani
_fantomas
Profil
Toto je sice fájn ale nefunguje to na načítanie aj je to uvedené v článku, vraj je to pomerne náročné aby to reagovalo na načítanie stránky.
Ja mam však nápad že by sa to dalo spraviť cez spôsob že si pomocou PHP skriptu zistim číslo vygenerovania stránky a to číslo hodím do toho skriptu... len ten PHP neviem jak napísať mohl by tu niekto pomôcť?
Bubák
Profil
_fantomas:
že si pomocou PHP skriptu zistim číslo vygenerovania stránky a to číslo hodím do toho skriptu...
Číslo vygenerování stránky je co?
Sennin
Profil
Nazdar _fantomas

Zasielam ti link na jeden Tutorial od Yablka myslím si, že to je to čo presne hľadáš :)
mapo
Profil *
Sennin:
A co se stane, když se nějakou náhodou bude stahovat, například nějaký obrázek, po dobu hodně dlouhou(například 3minuty). To už by se návštěvník mohl dávno dívat na stránku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na _fantomase:
Vynakládat úsilí na to, aby se návštěvník stoprocentně dozvěděl, že je stránka pomalá, mi připadá docela kontraproduktivní.

V čom by to šlo?“ … „Jquery?
Netuším, co všechno ve své stránce máš, ale samo jQuery může tvořit významnou část načítaných dat. Jakýkoliv indikátor načítání postavený na jQuery se může spustit až v okamžiku, kdy je načtené jQuery…

by som chcel to čo je na YouTube ta červená lišta
YouTube to takhle dělá jen proto, že nové stránky načítá AJAXem, který v prohlížečích běžně nemá žádnou indikaci.


Reaguji na Sennina:
Na video jsem nekoukal, ale už ten nadpis „zobrazenie stránky až po jej kompletnom načítaní“ naznačuje, že je to návod na výrobu kdysi nenáviděné chyby tabulkových layoutů :-)
Teď jsem si kousek pustil a $(window).ready vidím poprvé, v dokumentaci není žádná zmínka o tom, že by se měl chovat jinak než $(document).ready.
Str4wberry
Profil
Zasielam ti link na jeden Tutorial od Yablka myslím si, že to je to čo presne hľadáš :)

To je dost hloupé, jelikož návštěvník bude muset na načtení čekat. Většinou bývá lepší nekompletně načtená stránka, kde už si lze něco číst, než točící se kolečko.

Problém ukazování průběhu je právě v tom, že není známa doba, kterou načítání potrvá. Typický průběh načítání je, že se většinu času čeká na spojení a následně se stránka velmi rychle zobrazí.

Jinak znázorňovat průběh je možné tak, že si při načtení určitého obrázku / nějaké události na stránce zvýší nějaký čítač.

Připravil jsem ukázku: Zobrazení průběhu načítání (pozor, je datově velká)
Bubák
Profil
Str4wberry:
pozor, je datově velká
Jen upřesním, ať zájemci ví, co čekat. 13 Požadavků, 16.10 MB

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0