Autor Zpráva
MartinM_93
Profil
Ahoj,
mám složitější formulář rozdělen do několika sekcí a sekce do podsekcí kde vyjíždí podformuláře. Všeho všudy je to asi 400 položek pokud nepřeháním. Problém je v tom, že uživatel nikdy nezadá celý formulář, ale třeba vyplní jen 2 sekce. Ano tolik položek je blbost, ale dle klienta to tak má být.

Každopádně, když dám načíst stránku načítám celý formulář. Jak to rozdělit aby se načetla sekce A třeba s 10ti položkami a při přepnutí na další položku B by data sekce A čekala na odeslání formuláře (nebo případnou úpravu). A uživatel tak mohl vesele překlikávat a načítalo by se mu méně dat.

Nevím zda jsme to naspal zcela srozumitelně.
Martin02
Profil
MartinM_93:
To, co hledáš je AJAX. Pomocí javascriptu si pak budeš volat nějaký třeba PHP soubor, kteý ti bude vracet jen danou část formuláře a tím javascriptem to zas vypíšeš tam, kam chceš.

Takže si najdi něco o AJAXu.
jenikkozak
Profil
A nebo hledáš způsob, jak část formuláře jen skrýt. Na to AJAX nepotřebuješ.
MartinM_93
Profil
Skrývání nepotřebuji tak to řeším teď a ta stránka dlouho načítá, ale díky tomu AJAXu by jsem to mohl vyřešit, že by jsme měl pouze položky a při kliku na položku bych zavolal soubor php který by mi vygeneroval potřebnou část kódu.

Díky za rady, když tak se ještě ozvu.
jenikkozak
Profil
Pokud se ti při načtení 400 položek formuláře zdá, že se stránka dlouho načítá, bude problém zřejmě někde jinde. Samotný formulář asi nebude mít více než 100 kB, což třeba ve srovnání s obrázkem není nijak extrémní hodnota.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0