Autor Zpráva
fiaales11
Profil
Ahoj, potřebuji poradit nebo lépe napsat jednoduchý script (nebo něco jiného, co uznáte za vhodné), který mi změní textový obsah po kliknutí na odkaz. Chci mít dvoujazyčný web a moje představa je taková, že budu mít stránku, kde budou dva jazyky a budou se moci přepínat bez toho, aniž by se stránka obnovovala nebo se přesměrovala na jinou (že bych měl 2 html soubory, jeden v cz a druhý v en třeba).

Takže stránka bude defaultně v cz a když uživatel klikne na tlačítko pro toto určené, všechen text se přepíše na en. Koukal jsem na nějaký scripty, ale vždy dokázal přepsat jen jeden určitý div, já potřebuje aby přepsal celou stránku.

například tento:
<script type="text/javascript"><!--
function ReplaceContentInContainer(id,content) {
var container = document.getElementById(id);
container.innerHTML = content;
}
//--></script>

<div 
   id="example1div" 
   style="border-style:solid; 
          padding:10px; 
          text-align:center;">
I will be replaced when you click.
</div>

<a href="javascript:ReplaceContentInContainer('example1div','Whew! You clicked!')">
Click me to replace the content in the container.
</a>

V podstatě je to přesně, co chci, ale potřebuje abych mohl na jedno tlačítko aplikovat víc těch podmínek, v tomhle případě to funguje tak, že pokud kliknu na text/odkaz "Click me to replace the content in the container.", tak se pomocí scriptu v divu "id=example1div" přepíše text "I will be replaced when you click." na "Whew! You clicked!"

Já potřebuji, aby se když kliknu na tlačítko, přepsal jak div id.....tak div id,...a tak dále prostě všechny, samozřejmě, že každý div pak bude mít jiný obsah. A ještě jednou podotýkám, že chci, aby se to vše změnilo pomocí jednoho tlačítka.

Nějaké nápady, prosím? Aděkuji za rady, popřípadě jiné návrhy řešení.
jenikkozak
Profil
Tohle není dobrý způsob využití více jazykových mutací. Vyhledavače i návštěvníci ocení, pokud půjde na jednotlivé jazykové verze odkázat pomocí URL.
fiaales11
Profil
jenikkozak:
Takže myslíš že je lepší mít dvě html stránky, každou pro jiný jazyk a přepínat? Také to souvisí z problémem odkazování na facebook a dalších sociálních sítí, chci to mít jako portfolio a budu mít tedy každou práci (pokud jí člověk rozklikne) v novém html, v tomhle případě jeden pro cz a jedne pro en, a chci tam mít tlařítka pro sdílení na facebook a tak a nechci aby se ty počty sdílení dělili (tím že třeba polovina lidí bude sdílet v cz a někdo ze zahraničí samozřejmě bude sdílet stránku v en, takže počet sdílení se bude dělil podle toho, kdo navštíví stránku a nebude to tedy jednotné). Njesem si ani v tomhle jistý jestli je to v pořádku a ,ůže to tak být. Co myslíš?
jenikkozak
Profil
fiaales11:
Takže myslíš že je lepší mít dvě html stránky, každou pro jiný jazyk a přepínat?
Ano. Ideálně je rozdělit tak, aby působily jako samostatné celky.
Sociálním sítím by mělo být jedno, z jaké stránky na ně odkazuješ. A i kdyby ne, nepovažoval bych to za dostatečný důvod k tomu udělat takovýto ústupek s použitelností.
fiaales11
Profil
Ještě poslední dotaz, jak by jste to řešili co se týká uvodní obrazovky, mám nechat třeba defaultně cz a pak někde nechat tlačítko na eng nebo obráceně? do teď jsem to měl tam, že mám www.nazev.cz a měl jsem tady jakoby takové intro a měl jsem zde na výběr zda chce uživatel cz nebo en verzi (www.nazev.cz/cz/index.html a www.nazev.cz/en/index.html), to se mi zase nezamnouvá pro vyhledáváče, jelikoř hlavně obsah je v těch dvou cz a en index stránkách a ne v té uvidní, kde obsahově není skoro nic. Jak to mám řešit? co myslíte?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0