Autor Zpráva
weboush
Profil
Na mé stránce se obrázky zobrazují jak chtějí (orientačně) například vzhůru nohama, nebo jinak otočené

Jak mohu tento problém vyřešit?

Stránka, na které jsou problematické obrázky
juriad
Profil
Toto je skutečná orientace toho obrázku. Nejspíš jsi ho poté otáčel v nějakém editoru, ale to otočení se neprovedlo, pouze se poznamenala informace, že obrázek se má otočit. Některé prohlížeče obrázků se touto informací budou řídit, jiné ne. Webový prohlížeč bohužel patří do druhé skupiny.
Musíš tedy ten obrázek nejen otočit, ale v editoru uložit jako otočený. Popiš, jakým programem jsi ho otáčel, třeba poradíme konkrétněji.
weboush
Profil
Už jsem to zjistil, fotil jsem ty obrázky na iPhonu 5 a asi jsem je vyfotil vzhůru nohama a pak jsem je v mobilu otočil. Následně jsem je nahrál na disk google z mobilu (i na disku je orientace normálně). Následně jsem je přidal na stránku pomocí odkazu. Na iPhonu v prohlížeči Safari se obrázky zobrazovaly správně, ale v chromu na windowsu na počítači otáčely. Na disku google se zobrazovaly správně, ale když se stáhly do počítače tak byly vzhůru nohama. Z toho odvozuji že problémem je Windows X iOS. Řešením je si obrázky stáhnout do počítače a obrázky otevřít a otočit v základním programu :D
Trejpa
Profil
weboush:
Z toho odvozuji že problémem je Windows X iOS
Z toho dovozuji jen neschopnost tvého telefonu fyzicky otočit obrázek. Jen do EXIFu uložil informaci o jiné orientaci. Výhodou je zachování kvality a velikosti obrázku, nevýhodou nekompatibilita u programů, které EXIF při načítání obrázků ignorují.

Řešením je si obrázky stáhnout do počítače a obrázky otevřít a otočit v základním programu
Souhlasím.
Bubák
Profil
Trejpa:
Některé programy umí bereztrátové JPEG operace, ale myslím si, že jsou náročnější (na paměť a procesor), než drobná změna v EXIFu.

nevýhodou nekompatibilita u programů, které EXIF při načítání obrázků ignorují.
Některé prohlížeče obrázků mají volitelně, zda se mají řídit podle informace o orientací obrázků z EXIFu.

weboush:
Pokud nepotřebuješ obří obrázek s EXIfem, doporučil bych obrázek zmenšit (na web stránce jim dáváš šířku 320px, což je cca desetina originálu, 3264px) a uložit bez EXIF informace.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0