Autor Zpráva
CZghost
Profil
Docela by mě zajímalo, jak mám udělat to skrývání rolovací lišty, jak dělají nějaké větší weby, například Smashing magazine, Microsoft Windows, apod. Po delší době nečinnosti lišta zmizí a je vidět jenom obsah webu. Má to tak jen hrstka webů, ale zdá se mi to celkem praktické, protože se tím dá sjednotit velikost zobrazené plochy jak pro krátké stránky bez lišty, tak i pro delší, které jdou rolovat. Velmi jsem nad tím dumal a chtěl bych něco podobného vyzkoušet pro své vlastní stránky :-)

Když už jsem nakousl takové netradiční téma, také by mě zajímalo, jak mám zmrazit stránku a nechat rolovat jen menu s přihlédnutím na jeho výšku? Na tomto principu jsou stavěné mobilní aplikace pro manipulaci s webovými službami, ale jak vidno u webu Microsoftu, stejného efektu lze docílit i čistě ve webovém prostředí.

Tak toto jsou mé otázky, pokud by to moderátory příliš pobouzelo, jsem ochoten odstranit otázku pro menu a založit pro něj samostatné vlákno, ale nyní se mi to zdá zbytečné.
Str4wberry
Profil
Pevné umístění stránky na středu, aby s tím scrollbar nehýbal
CZghost
Profil
Str4wberry:
Nějak mi unikla podstata odpovědi, respektive jsem nenalezl nějaké viditelné řešení. Navíc se to týká jenom znehybnění stránky, žádná odpověď pro mizení rolovací lišty. Asi jsem blbej a neumim hledat v textu, ale neviděl jsem v textu něco použitelného.

Jenom pro doplnění: využití vidím pro responsivní design, potřebuju jenom zjistit, jak toho docílit. Stačí třeba jen nějaký tutoriál...
Str4wberry
Profil
No, pomůže vám to vyřešit „velikost zobrazené plochy jak pro krátké stránky bez lišty, tak i pro delší, které jdou rolovat“.
Chamurappi
Profil
Reaguji na CZghosta:
jak dělají nějaké větší weby“ … „Po delší době nečinnosti lišta zmizí
Myslím, že to úmyslně nedělají, ale že popisuješ to, jak se Explorer 11 chová na části webů (tipoval bych, že se rozhoduje podle fixního pozicování s right, ale blíž jsem to nezkoumal). Tuším, že to jde i ovlivnit v CSS nějakou -ms-vlastností. Přijde mi to jako dost otravná vlastnost, už delší dobu uvažuji, že si ji přes uživatelský stylopis globálně zakážu, protože kvůli tomu hůř poznávám, jak je stránka dlouhá.

využití vidím pro responsivní design
Na mobilech a tabletech trvalé posuvníky většinou stejně nejsou, tak tam to nemusíš řešit.

jak mám zmrazit stránku a nechat rolovat jen menu s přihlédnutím na jeho výšku?
Zkrátit obsah. Uříznout ho…
Na webu Microsoftu mi toto zmražení ve Windows Phonu nefunguje :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0