Autor Zpráva
Trupík
Profil *
Ahoj,
potřeboval bych si vyrobit jednoduchou aplikaci která by běžela na pozadí (Windows) a průběžně by kontrolovala vzdálený adresář jestli do ní nepřibyl určitý typ souborů a ty potom případně "katalogizovat" přes MySQL. Bohužel "ovládám" pouze HTML, trošku JS a PHP. Zrovna bych chtěl aby aplikace byla i trošku uživatelsky přívětivá; uvažoval jsem nad něcím jako ikonka vedle hodin zobrazující status běží/neběží/zrovna pracuje s možností kontextového menu kde by byla nějaká jednoduchá konfigurace typu start/stop, mimořádný scan, atp...

Je něco takového možné vyrobit s technologiemi popsanými výše?
Tu funkční část (asi postavenou na PHP) bych teoreticky mohl zvládnout, ale tu uživatelskou část vůbec netuším...

Díky, T.
Str4wberry
Profil
Pokud není problém, aby aplikace brala data z internetu, můžete to udělat jako normální webovou stránku.

1) V Internet Exploreru je možné webovou stránku připnout na hlavní panel. Potom tato ikona může zobrazovat notifikace, nebo nabízet v kontextovém menu nejrůznější akce.V Chrome a Firefoxu jde využít Notification API.

2) Další možnost by byla vytvořit jen tenkého klienta v podobě HTML Application (HTA). Stačí přejmenovat HTML soubor na *.hta, který by v podstatě jen zobrazoval tu aplikaci běžící venku na serveru.

3) A nakonec se dá vytvořit skutečná aplikace, kde bude jen použita komponenta internetového prohlížeče, ve které bude opět ten HTML obsah vytvořený serverem s PHP a MySQL.
Radek9
Profil
Trupík:
Desktopové aplikace se dají celkem dobře psát v JS s pomocí technologie Node-WebKit. A asi se ti, podle popisu, bude hodit objekt Tray.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0