Autor Zpráva
snazimse
Profil
Zdravím,

prosím o radu,jak správně deklarovat responzivní písmo.
Při oddálení v Chromu,se mi roztahuje doleva.
Ale třeba ve FF ,to zůstava na místě?

Jak vytvořit písmo,aby se správně zůstavalo na místě a neroztahovalo se?
Mám klasický v css vlastnost font-size:15px;

Díky všem
Tomáš123
Profil
snazimse:
Při oddálení v Chromu,se mi roztahuje doleva.
Ale třeba ve FF ,to zůstava na místě?
Niektoré prehliadače pri zväčšovaní a zmenšovaní stránky zväčšujú a zmenšujú aj písmo.
Prečo ten otáznik na konci vety?

Mám klasický v css vlastnost font-size:15px;
Lepšie je nastaviť hodnotu v jednotke em. Prečo? Lebo niektoré prehliadače pri zväčšovaní a zmenšovaní stránky nezväčšujú a nezmenšujú aj písmo. Bežného užívateľa to môže zmiasť. Očakáva, že keď malé písmenka nevie prečítať, stačí stlačiť Ctrl+kolečko myši a všetko bude fajn.
Fisir
Profil
Reaguji na Tomáše123:
niektoré prehliadače
Pokud se bavíme o jednotce px, tak je to pouze Explorer (ovšem v jedenáctce i to jde zvětšovat, od které verze konkrétně však nevím; ukázka).

jednotke em
Vlastně kterékoli jiné, než px.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Tomáše123:
Lebo niektoré prehliadače pri zväčšovaní a zmenšovaní stránky nezväčšujú a nezmenšujú aj písmo.
O tom nic nevím. Vím jen o tom, že při zvětšování a zmenšování písma (ne stránky) se písmo zadané v pixelech nezvětšuje a nezmenšuje.


Reaguji na Fisira:
ovšem v jedenáctce i to jde zvětšovat
Nejde. Zoom stránky je něco jiného než zvětšování písma.

Vlastně kterékoli jiné, než px.
… a mm a cm a pt a pc a in. Absolutní se nezvětšují, relativní ano.


Reaguji na snazimse:
jak správně deklarovat responzivní písmo
Nerozumím otázce. Jestli máš problém s něčím konkrétním, dodej odkaz na živou ukázku.
jefitto44
Profil
Oddálenie v prehliadače na desktope je niečo úplne iné ako responsive na mobile/tablete

Aj tak nikto na mobile nebude používať firefox na prezeranie stránok.

Na robenie responsivu existuje tzv. resizer, alebo iný plugin, ktorým sa dá simulovať rozlíšenie, ktoré chceme a v tom si dlubkať responsive.

Ja som urobil tých responsivov už na mraky a veľkosť písma som zatial nikdy neriešil... ak chcem menšie písmo, jednoducho si ho prepíšem a problem solved... či?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0