Autor Zpráva
crackon
Profil
Ahoj, vidíd tu pár podobných témat, ale ani jedno mi nedalo to co potřebuji. Chápu, že tato otázka je trochu širší a že mi těžko dokáže přesně odpovědět (to snad ani nejde), spíš mě zajímá Váš názor, jak by to mělo být.

mám koupenou doménu (www.doména.cz) a chci mít stránku více jazyčnou. Mám klasický statický web (html, css javascript). a přemýšlím jaké je nejlepší řešení, tak aby byl web hezky pohromadě (aby se nebral jako dva rozdílně weby) a zároveň aby to fungovalo a vypadalo dobře

příklady:
mít třeba web www.doména.cz/cz a www.doména.cz/en - tohle je asi nejlepší řešení, ale štve mě, že zas nebude obsazená root stránka (www.doména.cz/) takže buď se z ní musí automaticky přesměrovat (což si myslím není nejlepší) nebo udělat úvodní stránku, ale zase nebude mít tak veklý obsah a nevím jak to vyhledávače zaregistrujou.

další příklad že nechám českou verzi na www.doména.cz a anglickou verzi na www.doména.cz/en - takdy je dobrý že to bude přímo v rootu, ale zase se mi nelíbí odkaz www.doména.cz/en

další pak koupit jen .com doménu, ale to se mi mco nechce hlavně protože nevím, jak to vyhledávače berou, jestli to nebudou brát jako dva rozdílné weby.

Ještě dodám, že pude o portfolio.

Díky za připomínky.
Radek9
Profil
Další nápad: Co subdomény? Na doména.cz (resp. www.doména.cz, potažmo i cs.doména.cz) bych nechal českou verzi, na en.doména.cz potom anglickou.
crackon
Profil
Radek9:
pořád ani jedna stránka nebude na ww.doména.cz (pokud bych udělal českou verzi na cs.domena.cz a anglickou na en.domena.cz)


ale jelikož se to portfolio zaměřuje hlavně na česko tak bych asi měl na domena.cz dát normálně českou a pak dodatečně anglickou verzi na domena.cz/en popřípadně na en.domena.cz ... co myslíte?
CZghost
Profil
crackon:
Záleží jen na tobě, co zvolíš. Jestliže máš doménu druhého řádu u hostingu s podporou subdomén, potom bych preferoval subdomény (česká verze buď na subdoménu cs.domena.cz nebo na hlavní doménu, anglická na subdoménu en.domena.cz) Ono také hlavně záleží, jestli nemáš nějaké vedlejší projekty na stejné doméně, nebo se nechystáš nějaký ten projekt spustit, potom by se na hlavní doménu hodil nějaký rozcestník, kde bys zmínil odkazy na jazykové mutace hlavního webu (cs a en) a k tomu vedlejší projekty (například diskusní fórum, aplikace, atd.)


crackon:
Jo divím se, že ti filtr dovolil používat toto jméno, ona je totiž jeho část v zakázaných slovech, musel jsem použít rozbíječ, abych mohl na tebe reagovat.
crackon
Profil
CZghost:
No, měl bych tam jen složky old, kde by bylo moje staré porfolio, jinak na té doméně nebude nic jiného

a omlouvám se na název, moje chyba, kdyžtak mi smažou profil a založím si novej se správným jménem. :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0