Autor Zpráva
Rubi_CZ
Profil
Zdravím, potřeboval bych na webu vycentrovat logo vedle navigace na http://skajpuj.cz/kap/ , zkoušel jsem tu různě ale vždy se stane neco co nechcu, prosím poradte co udělat aqby to bylo na všech monitorech uprostřed. Děkuji vám za pomoc :)
Tomáš123
Profil
Rubi_CZ:
Zdravím, potřeboval bych na webu vycentrovat logo vedle navigace
Ako vycentrovať, veď navigácia je skoro tak široká ako obsah pod ňou...Kde tam ešte chceš strčiť logo?

co udělat aqby to bylo na všech monitorech uprostřed
Umiestniť logo a navigáciu do jedného divu, ktorému nastavíš margin: 0 auto;.
Rubi_CZ
Profil
To nevadí, ať to je klidne širší než ten obsah pod tím. Když to dám do jednoho divu tak to je buď nad navigací, nebo pod ňou. Potrebuji aby to bylo před ní.
Tomáš123
Profil
Rubi_CZ:
Potrebuji aby to bylo před ní.
Použi float (obtekanie)...Nadpisu nastav float: left; a navigácii float: right;. Dosiahneš tak rovnováhu, kde bude nadpis vľavo, navigácia vpravo a navzájom si nebudú zavadzať.
Rubi_CZ
Profil
To jsem také zkoušel, ale znejakeho duvodu to vymaze position: relative;. Není něco co bych dal do toho společného divu zahlavi aby se to vycentrovalo ?. Já toho <div id="logo"> mám float left aby to bylo alespon v tom řádku když to smažu tak to je nad tím menu. Potřebuju udělat aby byly ty dva divy vedle sebe a uprostřed stránky.
Tomáš123
Profil
Rubi_CZ:
To jsem také zkoušel, ale znejakeho duvodu to vymaze position: relative;.
Celé relatívne poziciovanie daj preč. Prečo? Prečítaj si toto vlákno: Relativní pozicování trápí začátečníky

Není něco co bych dal do toho společného divu zahlavi aby se to vycentrovalo ?
Nastav #zahlavi šírku 70%. Toto si chcel?
Rubi_CZ
Profil
Když tam dách width: 70% tak se to dá doprostřed ale na menších a větších rozlišení se to zase rozhodí. Potřebuju to aby to bylo na všech rozlišeních uprostřed.
Tomáš123
Profil
Rubi_CZ:
ale na menších a větších rozlišení se to zase rozhodí
Na menších sa to rozhodí vždy. Alebo chceš radšej horizontálny posuvník? Ak áno, stačí udávať šírku v pixeloch namiesto percent.

A čo sa týka väčších rozlíšení tak ma napadá iba jedno riešenie:

#logo {
    text-align: right;
    float: left;
    padding: 12px 0px 0px;
    width: 40%;
}
#fixni-menu {
    text-align: left; /*Problém bude pri naťahovaní menu...Pomocu JavaScriptu musíš do skriptu pridať vlastnosť text-align: center;, aby sa položky vykresľovali v strede.*/
}

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0