Autor Zpráva
xXx
Profil *
Zdravím ve spolek. Jaká je nejvhodnější cesta, jak zobrazovat písmo na webu, tak aby bylo na výšku? Když použiji transform: rotate(270deg);, písmo je takové nehezké (kostrbaté). Kdybych si s tím dal práci v nějakém grafickém programu, bude výsledek lepší? Ale myslím si, že to dělat pomocí html/css je "čistší".
blaaablaaa
Profil
Zkus pridat (dle google - pro chrome/ff):
transform: translate3d(0,0,0);
-webkit-backface-visibility: hidden;
xXx
Profil *
Mohl bych ještě poprosit o pomoc s formátováním? Mám text v <li> a ten mám natočen. Teď potřebuji nastavit výšku, šířku, padding a to aby další <li> bylo přesně pod tím.
Tomáš123
Profil
xXx:
Pridaj prosím živú ukážku toho, čo máš.
Marschmallow
Profil
xXx:
Živou ukázku vlož třeba sem: kod.djpw.cz a do diskuse pošli vygenerovaný odkaz :)
xXx
Profil *
Živá ukázka je zde. Chci, aby výška byla dejme tomu 150px a šířka 75px. Dále aby byl text ve středu "buňky".
Tomáš123
Profil
xXx:
Prečítaj si toto vlákno. Riešilo sa tam niečo podobné. Dal by som ti ho tu skôr, ale nevedel som ho nájsť.
Chamurappi
Profil
Reaguji na xXxe:
Prohlížeče znající transform s prefixem i bez prefixu ve tvé ukázce nic neotáčejí…
Stejně tak prohlížeče neznající vůbec žádný transform (třeba Explorer 8).

Chci, aby výška byla dejme tomu 150px a šířka 75px
Proč otáčíš celý blok včetně rámečků? To ti nestačí otočit jen text, který bude uvnitř bloku s rozměry a okraji takovými, jaké chceš?

Když použiji transform: rotate(270deg);, písmo je takové nehezké (kostrbaté)
Nic moc hezčího asi z prohlížečů nevymáčkneš. Můžeš ještě zkusit SVG.

myslím si, že to dělat pomocí html/css je "čistší"
Obrázek zase vypadá všude stejně a máš jistější, že bude podporovaný. Pokud to nebude to SVG :-)
xXx
Profil *
Chamurappi:
Jak prosím otočit pouze text? Obalit ho třeba <span>?
Chamurappi
Profil
Reaguji na xXxe:
Třeba.
Můžu se zeptat, co to bude, až to bude? Jestli nějaký popisek boku tabulky, zvážil jsi už použití tabulky (místo seznamu)? V ní bys měl i snazší to požadované vertikální vycentrování.
xXx
Profil *
Dobrá, tak jsem se rozhodl použít tabulku inspirovanou tímto vláknem. Jak ještě docílit toho, že když chci mít uvnitř <th> odkaz, tak aby byla klikací i oblast okolo (de facto celý <th>)? Když odkazu nastavím display: block; width: xx px; height: xx px;, rozbije se mi "centrování" textu.
Tomáš123
Profil
xXx:
Jak ještě docílit toho, že když chci mít uvnitř <th> odkaz, tak aby byla klikací i oblast okolo
Musíš nastavovať všetky rozmery a paddingy nie bunke tabuľky, ale odkazu. T.j. slektor nebude vyzerať takto: table th, ale takto table th a.
xXx
Profil *
Mohu poprosit o úpravu kódu tak, aby byla klikací celá buňka? Ať zkouším, co zkouším, stále se nemohu dostat k výsledku.
Chamurappi
Profil
Reaguji na xXxe:
Opakuji, že v prohlížečích, které podporují transform, otočení nefunguje, protože vyhrává poslední transform.

aby byla klikací celá buňka?
Odkaz roztáhni na stoprocentní výšku i šířku a neotáčej odkaz, ale text uvnitř odkazu (obalený třeba do <span>u).
xXx
Profil *
Když to obalím ještě spanem, rozbije se mi pozicování a nejsem schopen ho vrátit zpět.
Tomáš123
Profil
xXx:
Prosím, pridaj ukážku. A urob to vždy, keď si pomyslíš, že si možno len tak niekto nebude vedieť predstaviť o aký problém ide.
xXx
Profil *
Tady je
Tomáš123
Profil
xXx:
Spanu pridaj margin-top s požadovanou hodnotu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0