Autor Zpráva
cheli
Profil
Zdravím,
zajímalo by mě, jaký máte názor na strukturu šablon ve vlastním cms. Jde mi hlavně o věci typu: tlačítka, gridy, tabulka apod. Je lepší např. koupené šablony předělávat do vlastního způsobu pojmenování prvků?

Mám v hlavně teď 2 možnosti:
1. všechny šablony v CMS ať používají stejné selektory, ...
nebo
2. každá šablona jiné html, svoje vlastní selektory u prvků apod.

Jakou byste volili variantu, popř. dá se to řešit nějak jinak (lip)? Trochu víc se mi líbí varianta 2 (z pohledu rychlejšího napojení na CMS a budoucího vývoje), ale vidím tam problém v tom, pokud bych chtěl přepnout nějaký projekt na jinou šablonu ve svém CMS. V DB jsou uloženy názvy CSS tříd, jiná struktura html některých pomocný prvků atd. Wordpress to myslim řeší tak, že do DB neukládá přímo html kód, ale volání funkce s atributama a html kód se sestaví až v ní. Tím pádem každá šablona si to může nadefinovat jinak a problém je pryč.

Pokud bych chtěl vložit např. tlačítko do editoru v CMS, tak {button href="url.htm" title="Titulek"}, ale tím se tam už tlačítko nezobrazí jako odkaz a hezky nastylované jako když je tam přímo vložené přes ikonu editoru. Žádná varianta asi nebude dokonalá, ale jak byste tuhle problematiku řešili vy?
joe
Profil
Preferuji první variantu z toho důvodu, že mám pak celou administraci všude stejnou a zbytečně se všechno pořád neduplikuje. Pokud se v budoucnu rozhodnu, že budu chtít administraci jinou vzhledově, změním styly, v případě potřeby upravím HTML a budu mít jistotu, že se změní všechno.
Pokud ale každá šablona bude mít jiné CSS, budu muset při jakékoli globální změně dělat víc úprav.

I z časového hlediska vidím výhodněji první variantu.
cheli
Profil
joe:
Díky joe, tvuj názor mi určitě pomůže, abych neměl nějaké pochyby.

Pokud na to má někdo trochu jinej názor, tak klidně může přispět.
joe
Profil
cheli:
Ale co člověk, určitě se najde dost lidí, kteří by volili variantu 2. Má také své výhody, že každou část/modul může kódovat někdo jiný, aniž by musel znát použité třídy.

To pak ale vede k tomu, že se v každém modulu používají různé CSS, JavaScripty a není to vůbec sjednocené. Já jsem pro čistotu ;)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0