Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Určite to poznáte... prídete na stránku a vyskočí vám reklama, ak kliknete na krížik, potom sa reklama už nezobrazí. Ako sa dá také niečo nakodiť a ako to funguje?
lionel messi
Profil
jefitto44:
Ja by som na to išiel nejak takto: Okno, ktoré sa dá zavrieť X-kom., len neviem, či sme sa pochopili.

Na to, aby sa reklama zobrazila len pri 1. návšteve bude treba ešte nejaký ten kúsok ideálne asi javascriptu alebo PHP. JS neovládam, riešenie v PHP môžem ukázať, ak budeš chcieť.
jefitto44
Profil
Bol by som rád... :)


Niečo podobné by som potreboval, len ako zaručím, aby sa to neotváralo vždy po prekliku na podstránku?
Str4wberry
Profil
Buď tak, že se to přidá pouze na jednu stránku, nebo se při zavření uloží cookie, že už se tím nemá dále návštěvník otravovat.
jefitto44
Profil
Pouze na jednu stránku sa to pridať nedá, pretože to pridávam do index.php, čo jest akože šablona a obsahy podstránok sa vyberajú z databázy...

Ako sa dá uložiť cookie? 4o do toho cookie sa má uložiť?
Joker
Profil
jefitto44:
Pouze na jednu stránku sa to pridať nedá, pretože to pridávam do index.php, čo jest akože šablona a obsahy podstránok sa vyberajú z databázy
To není důvod, aby to nešlo přidat jen na jednu stránku.

Ako sa dá uložiť cookie?
Stačí trochu hledat.

4o do toho cookie sa má uložiť?
Asi datum/čas posledního zobrazení reklamy. Nebo informací o zobrazení reklamy bude jen existence cookie (takže v ní bude třeba jen "1" nebo něco) a další zobrazení bude řídit doba platnosti cookie.
jefitto44
Profil
Joker:
To není důvod, aby to nešlo přidat jen na jednu stránku.
Ako to teda pridám len na jednu stránku? Nemôžem to pridať ani na úvodnú stránku, pretože chcem, aby si to zobrazilo výlučne pri prvej návšteve stránky... ak tam už návštevník bude a opäť klikne na homepage, už sa mu to nemôže zobraziť

Asi datum/čas posledního zobrazení reklamy. Nebo informací o zobrazení reklamy bude jen existence cookie (takže v ní bude třeba jen "1" nebo něco) a další zobrazení bude řídit doba platnosti cookie.
To by šlo...
lionel messi
Profil
jefitto44:
Bol by som rád... :)
OK, PHP kód:

<?php
session_start(); //inicializácia sessions
if (!isset($_SESSION["reklama"])) //ak sme reklamu nevideli, tak uložíme zobrazenie do session premennej a zobrazíme reklamu
{
  $_SESSION["reklama"] = 1;
?>
Tu bude samotný kód reklamy zhruba podľa návodu, kt. som odkázal v mojom 1. príspevku
<?php
} //uzavretie podmienky
?>
jefitto44
Profil
Napokon som to zrobil tak, že pri kliknutí na krížik (zatvoriť reklamu) sa vytvorí cookie s hodnotou "close" a pri každej ďalšej návšteve sa porovnáva, či v cookies je "close" a ak nie je, vtedy sa vypíše reklama

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0