Autor Zpráva
swatish
Profil *
Dobrý den / ahoj,

mám dotaz na to, jak nejdynamičtěji vyřešit to, že mám horní panel, kde mi hraje hudba (soubor i rádio stream) aby bez jakékoliv pauzy(prodlevy) nebo znovunačítání opět hrála na další stránce, která má jiné URL. Nechci přitom ale používat iframe! Prosím, vyvarujte se polemizací, těch už jsem četl spousty a řešení v důsledku žádné. Také prosím nechci nějaké api na komerční přehrávač, potřebuji opensource nebo vlastní řešení. Ještě chci doplnit, že stránek tam bude hodně a tématicky rozílných a tudíž se to musí co nejvíce líbit i po SEO stránce.

Děkuji mnohokrát předem
Bubák
Profil
Několikrát jsem radil otevírat hudbu v novém okně. Co máš proti takovému řešení?
Jinak tvůj dotaz je něco jako chtěl bych v létě stavět sněhuláky, jak na to?
Marti_n
Profil
Mňa napadá jedno riešenie a to je AJAX. Musel by si, ale celý systém prerobiť. Teda pri načítaný stránky spustiť hudbu a ďalej obsah stránky načítavať ajaxom.
_es
Profil
swatish [#1]:
Nejde to, zavretím okna alebo jeho presmerovaním na inú stránku sa v okne zruší aj všetok JS či objekty zo zásuvných modulov (Flash a pod.). Jedine že by si vlastne nejako zostával stále na tej istej stránke, teda adresu nemeniť, použiť kotvy alebo Změna URL bez obnovení stránky.
Chamurappi
Profil
Reaguji na swatisha:
Jediná možnost je načítat všechny změny obsahu AJAXem, adresu měnit přes history.pushState (podpora v Exploreru až od verze 10) a napsat si tedy i vlastní obsluhu historie, což není zrovna jednoduché. To, co chceš, používají třeba weby SoundCloud nebo Jamendo a ani jeden z nich to nezvládá bezchybně, jako uživatel k tomu mám nedůvěru. Přehrávač ve vlastním okně bych používal raději (tak to mělo Jamendo dříve).

tudíž se to musí co nejvíce líbit i po SEO stránce
Budou-li všechny odkazy správně fungovat lidem bez zapnutého JS (tedy i bez toho tajtrdlíkování s pushStatem), neměl by s tím mít problém ani vyhledávač.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0