Autor Zpráva
peyton
Profil *
Dobrý den,
určitě někdo řešil to samé, co já.
Mám složku webu na lokále, kde připravuji nový obsah, konkrétně zde jsou uložené fotografie ve dvou složkách, každá má cca 2GB.
Texty a záznamy jsou v db, ke které se připojuji přímo.

Když tedy přidám nějaký produkt na web, tak musím ručně se připojit k ftp a dotyčné soubory nahrát, nebo přepsat třeba původní.

Nezná někdo řešení, jak toto zautomatizovat? Tedy program, který by neustále běžel a při změně v nějaké složce - přidám fotografii, nebo nějakou přepíšu, aby se toto oklopilo na ftp hostingu?

Děkuji
Str4wberry
Profil
Určitě to chcete? Automatickým nahráváním se na ostrý server promítnou i případné chyby, co na lokále vytvoříte.

Jinak nějaké pohodlnější nahrávání na FTP většinou nabízí editory/IDE. Záleží na tom, jaký používáte.
Tasartir
Profil
Nějakou dobu jsem používal script od Davida Grudla http://phpfashion.com/ftp-deployment-nahravejte-pres-ftp-chytre a musím říct, že byl dost pohodlný na používání.
Případně doporučím podívat se do fukncí tvého FTP klienta, spousta z nich umí porovnat lokální a vzdálený adresář a změny nahrát, třeba i přes dávkový soubor.
Ale ani jeden z mých tipů není automatický na pozadí, spouští se na vyžádání. Vyloženě na pozadí a zcela automaticky neznám, a jak podotýká Str4wberry, nejspíš jich ani moc nebude, je to trochu riskantní záležitost.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0