Autor Zpráva
jirka0376
Profil
Ahoj všichni,

mám prosbičku, zda se tu najde někdo, kdo by věděl jak udělat následující věc:

Spousta webů má na svých stránkách řádku textu pod kterou se dají zobrazit podrobnější informace. Jako příklad uvedu stránku Microsoftu na adrese

"office.microsoft.com/cs-cz/products/produkty-microsoft-office-online-software-zajistujici-produktivitu-FX103338307.aspx?redir=0",

kde po kliknutí na jednotlivé produkty se zobrazí informace o nich.

Potřeboval bych poradit, jak to udělat. Zatím jsem to řešil pouze tak, že jsem přidal na stránku tlačítko "Button" a na něj scriptem připojil panel, který se buď zobrazí nebo skryje (vlastnost visible - true/false). Bohužel v tomto případě, když se kolečkem myši přesunu na stránce dolů a stisknu zmíněné tlačítko, tak se mi vždy stránka vrátí na začátek, což mi přijde dost nepříjemné.

Pokud by někdo měl třeba příklad, tak bych byl velmi vděčný, ale prosím jen VB script, ve které pracuji.

Děkuji mnohokrát za pomoc

Jirka
Moderátor Chamurappi: Příště prosím bez vykřičníkových orgií v titulku.
jirka0376
Profil
Ještě bych dodal, že zatím vytvářím stránky v prostředí Microsoft Web Expression 4, pokud by to mělo nějaký význam vědět.
_es
Profil
jirka0376 [#1]:
Určite to chceš vo VB Scripte? To by ti fungovalo len v IE, aj to možno nie vo všetkých verziách, systémoch a nastaveniach. Ani v tej stránke, čo si dal ako príklad, nie je VB Script. Ako programovací jazyk v prostredí prehliadača sa používa JavaScript - v terminológii MS niekedy nazývaný JScript.
jirka0376
Profil
_es:
Proč myslíš, že by to fungovalo jen v IE, když ASP stránky, co zatím mám, tak bezproblému fungují ve Firefoxu, přes který je zobrazuji i včetně VB scriptu. Jestli máš návrh, jak to udělat v Java scriptu, tak nepohrdnu ani tím, ale v Javě se moc (nebo spíš vůbec) neorientuji. :-( A tudíž bych potřeboval nějaký příklad.
lionel messi
Profil
jirka0376:
v Javě se moc (nebo spíš vůbec) neorientuji.
JavaScript nie je Java.
jirka0376
Profil
[#5] lionel messi
To vím, jen jsem to nesprávně napsal. :-) V každém případě jsem tím chtěj jen napsat, že VB script je mi bližší a Java script neovládám.
_es
Profil
jirka0376:
Proč myslíš, že by to fungovalo jen v IE, když ASP stránky, co zatím mám, tak bezproblému fungují ve Firefoxu, přes který je zobrazuji i včetně VB scriptu.
Lenže to ASP beží na serveri, tam ti môže bežať hocičo, pokiaľ je výstupom niečo, čomu „rozumie“ prehliadač. To zobrazenie a skrytie informácií je len v prostredí prehliadača - server s tým už „nič nemá“ a tam funguje VB Script len v IE - aj to možno nie vždy.
Joker
Profil
jirka0376:
ASP stránky, co zatím mám, tak bezproblému fungují ve Firefoxu, přes který je zobrazuji i včetně VB scriptu
Fungují včetně klientského VBScriptu? Mohl bych vidět příklad takové stránky?
Na serveru bude fungovat cokoliv je nainstalované na serveru, ale ze serveru pochopitelně nejde dynamicky měnit vzhled stránky na klientovi.
jirka0376
Profil
Spíš, když už jsme se dostali k otázce Java scriptu, by mne zajímalo, jak moc je Java script lepší. Je pravdou, že když něco hledám, tak spíš narazím na odkazy pro Java script.
_es
Profil
jirka0376 [#9]:
Nemá zmysel riešiť, v čom je JavaScript lepší alebo horší než niečo iné, lebo je to v súčastnosti jediný prakticky použiteľný programovací jazyk na strane klienta - prehliadača.

A tudíž bych potřeboval nějaký příklad.
Skrývání a odkrývání textu
jirka0376
Profil
[#8] Joker
Příklad stránky:
Zobrazení a skrytí aktuálního data

Jen tak jednoduchý příklad, jak využívám VB script. Jinak nejsem profesionál a zatím jsem si udělal svojí pracovní webou prezentaci na http://www.jh-trade.cz


[#10] _es
Ok, díky moc, vyzkouším. Nevíš ještě, zda můžou být na jedné stránce oba scripty současně?
_es
Profil
jirka0376:
Příklad stránky:
To nie je „klientské skriptovanie“ ale obyčajný formulár.

Jen tak jednoduchý příklad, jak využívám VB script.
Na klientskej strane nie, máš tam niekoľko elementov script s type="text/javascript" a nejaký kód v HTML atribútoch - tiež v JavaScripte.
Joker
Profil
jirka0376:
Příklad stránky
To ale není klientský VBScript, výsledkem je pouze HTML. Jen výsledný HTML kód je na serveru ovlivněn odeslanými údaji z formuláře.

Rozdíl je znázorněn třeba tady, v tomto případě ASP odpovídá PHP.
jirka0376
Profil
[#12] _es
Tak určitě tam mám script type="text/vbscript". :-)


[#13] Joker
Co se týká ASP nebo PHP, tak v obojím se dá udělat to samé nebo ne? Alespoň, co jsem dočetl, tak mi přišlo, že je to úplně jedno, pro co se rozhodnu.
_es
Profil
jirka0376 [#14]:
Môžeš si sám overiť, v akých prehliadačoch ti bude fungovať:
<script type="text/vbscript">MsgBox "test"</script>
jirka0376
Profil
Zdravím opět :-),

tak už jsem pochopil skrývání a odkrývání textu podle návodu na stránce http://jecas.cz/zobrazit-skryt.

Teď mám jen drobný problém se změnou textu na tlačítku.

Když umístím skrývaný text ihned pod tlačítko, tak vše funguje, jak má. Pokud ovšem umístím texty jinam a přistupuji k nim přes "document.getElementById", tak se mi zobrazují a skrývají části tak, jak mají, ale nemění se text na tlačítku.

Názorně na příkladu:

<style type="text/css" >
                                                                           /* schování tlačítka */
    .live .schovat div {display: none}
                                                                           /* když je obsah schovaný, schováme popisek „Skrýt“ */
    .live .schovat .skryt {display: none}
                                                                           /* když je obsah zobrazený, schováme popisek „Zobrazit“ */
    .live .ukazat .zobrazit {display: none}
</style>

<script type="text/javascript">
    function prohodit(element, prvniTrida, druhaTrida) {
      element.className = element.className == prvniTrida ? druhaTrida : prvniTrida;
    }
</script>

<div class="live" >
    <span class="schovat">
        <button class="tlacitko" style="width:200pt; height: 60pt" onclick="prohodit(document.getElementById('prvnipanel'), 'schovat', 'ukazat')">
            <i></i><span class="zobrazit">První - zobrazit</span><span class="skryt">První - skrýt</span>
        </button>
    </span>
    
    <span class="schovat">
        <button class="tlacitko" style="width:200pt; height: 60pt" onclick="prohodit(document.getElementById('druhypanel'), 'schovat', 'ukazat')">
            <i></i><span class="zobrazit">Druhý - zobrazit</span><span class="skryt">Druhý - skrýt</span>
        </button>
    </span>
    
    <br/><br/><br/>
    
    <div id="prvnipanel" class="schovat">
        <div>Text č. 1, který se bude zobrazovat nebo schovávat ...</div>
    </div>

    <div id="druhypanel" class="schovat">
        <div>
            <div>Text č. 2, který se bude zobrazovat nebo schovávat...</div>
        </div>
    </div>
        
</div>

Pokud by někdo věděl, co dělám za chybu, nechť mi napíše, budu vděčný. :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0