Autor Zpráva
Karel1993
Profil
Dobrý den,
mám následující teoretický dotaz. Jak bych mohl vypsat data z databáze (backend o který se nestarám) do HTML/CSS stránky (moje část úkolu).

Příklad:
Z databáze mi vylezou položky, které budou mít Classu A a Classu B, já je mám zarovnat na stránce do dvou sloupců.
To znamená sloupec A - přijde položka A zarovná se do A na levou stranu,
naopak sloupec B - přijde položka B zarovná se do B na pravou stranu. Poněvadž jde o formulář, tak z určitých důvodů nejde použít <iframe s javascriptem> nebo nějaký {PHP script}.

Problém:
Data z databáze chodí nerovnoměrně jednou A pak B pak znovu B, jak udělat aby se v případě sloupce s classou A zarovnávali float:left a v případě B - float:right a neskákali by Áčka do B jen, aby zaplnili prázdné místo... respektive jde to udělat?

class="A" ............................. class="B"
Sloupec A ............................ Sloupec B
položka1. typ A .................... položka 1.typ B
položka2. typ A .................... položka 2. typB
položka3.typ A .....................
položka1.typ A .....................
položka2.typ A .....................
položka3.typ A .....................


Děkuji moc za odpovědi
juriad
Profil
Karel1993:
A nemůžeš dotaz z databáze seřadit? Nebo případně můžeš si všechny výsledky dotazu v PHP přeházet do dvou polí A a B a až pak je vypsat do stránky.

Nečtu.
Co vlastně znamená ta druhá věta? Že dostaneš hotové HTML a ty máš dopsat CSS tak, aby se to zarovnalo jak má?
Karel1993
Profil
Přesně tak mám hotové HTML (něco jako formular/cenik) a musim tomu dopsat CSS. A nevim jak polozky, které mají classu A a Classu B automaticky pomoci kaskadovych stylu rozrazovat "A vlevo" "B vpravo" do dvou sloupcu.
_es
Profil
Karel1993:
Přesně tak mám hotové HTML
A ako konkrétne to „hotové HTML“ vyzerá?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0