Autor Zpráva
blacksool
Profil
Ahoj,
mám otázku: potřeboval bych na web umístit obrázek tak by se po najetí myši zvětšil, ale nedošlo ke ztrátě kvality. Teď to mám udělané tak, že když na obrázek najedu tak se sice zvětší, ale jeho rozlišení zůstane stejné a tudíž to nevypadá pěkně.
Díky za rady
lionel messi
Profil
blacksool:
Ja by som na to išiel takto: Nahral by som na web obrázok v dvoch veľkostiach, na stránku dal miniatúru a po nájdení myšou by sa ukázal väčší obrázok.
Marschmallow
Profil
blacksool:
Nebo můžeš mít jeden originální (velký) obrázek a tomu nastavit pomocí width a height rozměry menší.
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Nebo můžeš mít jeden originální (velký) obrázek a tomu nastavit pomocí width a height rozměry menší.
Dobrá pripomienka, sám som to tak kedysi robil, neskôr som prešiel na spôsob, kt. som uviedol, pretože ak som mal na jednej stránke obrázkov trochu viac, spomaľovalo sa jej načítanie.
Marschmallow
Profil
lionel messi:
K tomu bych snad ještě možná doporučil lazy loading fotek.
lionel messi
Profil
Marschmallow:
Vďaka za užitočný odkaz, pomohol!
Marschmallow
Profil
lionel messi:
Lepší by ale bylo, aby se obrázek stáhl až po najetí, tedy po hoveru.
Není zač, ale spíš bych poděkoval Str4wberrymu :)
mimochodec
Profil
blacksool:
Je běžné, že po nahrání obrázků se skriptem rovnou vytváří menší verze. Podle potřeby - většinou stačí jedna, někdy se jich pro různé účely dělá i víc. Že by se jako náhled zobrazoval ten obrázek v plné velikosti, zmenšený jen pomocí html, to je až na řídké výjimky chyba.
Jak zmenšit: v php je několik knihoven, které to umí, já doporučuju http://phpthumb.sourceforge.net
Joker
Profil
Marschmallow:
Nebo můžeš mít jeden originální (velký) obrázek a tomu nastavit pomocí width a height rozměry menší.
Tohle bude nejlépe fungovat, když obrázků bude relativně málo a návštěvníci budou typicky zvětšovat většinu/všechny.
Když obrázků bude relativně hodně a návštěvníci budou zvětšovat jen pár z nich, bude lepší vyrobit malé verze.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0