Autor Zpráva
Martin02
Profil
Ahoj,

dělám kompletní refaktoring stránek ceskazaruka.cz (myslím tím vnitřek - php, databázi atd.) a chtěl bych poradit, jak na to? PHP zvládám dobře, ale nejsem si moc jistý, jak narhnout "jádro systému" (ať už to jsou malé stránky, rád bych, aby to bylo kvalitní). Použít framework jsem zamítl, neb jak jsem psal, web je malý a fw není potřeba - zbytečně by brzdil web. Je dobrý nápad použít jednoduché (vlastní) MVC? Nebo, jak se obecně řeší takovéto malé stránky? Mám třeba vůbec používat OOP? ...


Díky, snad chápete, co chci.
Jan Tvrdík
Profil
Martin02:
Použít framework jsem zamítl, neb jak jsem psal, web je malý
Proto existují i frameworky na malé weby, tzv. microframeworky. Jedna za zásadních věcí, kterou ti framework právě řeší, je to, že nemusíš vymýšlet, jak to jádro systému navrhnout, protože už to udělal někdo jiný a v praxi otestoval na spoustě reálných web.

Jinak MVC se hodí na cokoliv, co má víc než 100 řádků kódu. Jestli OOP umíš, tak prakticky neexistují argumenty pro nepoužití OOP. Jestli ne, tak samozřejmě lze postavit web rozumně i bez OOP.
Krakatoa
Profil
Jsem něco mezi neznalým a začátečníkem, ale i tak se snad můžu vyjádřit.
Nenapsal jsi co má být z hlediska funkcionality součástí webu.
Jak to vidím tak jak to je, tak by to snad bylo nejvhodnější všechno dělat pouze v html (css, javascript...), php použít pouze na formuláře a formulář posílat na mail. Vše bez databáze.
Martin02
Profil
Jan Tvrdík:
Díky. Nejspíš použiju vlastní jednoduché MVC. Aspoň se to pořádně naučím :)

Krakatoa:
Díky za snahu pomoci. Nicméně databáze tu být musí, neb se všechny data na webu budou spravovat v redakčním systému.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0