Autor Zpráva
Enko
Profil
Ahoj,
hledám řešení jak zakázat klikání do readonly inputů.
Mám tabulku a v některých buňkách mám readonly textové inputy a hledám řešení jak zakázat kliknutí do těchto inputů? Jde mi o to, že v současnosti jde do do tohoto pole kliknout a začne blikat textový kurzor, který znázorňuje možnost úpravy. A když uživatel zmáčkne "Backspace" klávesu na klávesnici, tak ho to posune o krok zpět v prohlížeči (což je správné chování prohlížeče). A hledám jakýkoliv zbůsob, aby když uživatel klikne do tohoto readonly inputu, aby nefungovala klávesa "Backspace" nebo aby nešlo vůbec kliknout do tohoto pole. Pravděpodobně se to bude dělat nějak v JS, ale moje znalosti v němjsou zatím omezené.

Děkuji za každý nápad i radu
Bubák
Profil
Nebude vhodnější místo readonly použít disabled?
Enko
Profil
Ano, použil jsem disabled a funkčně to je lepší. Děkuji.
Jen bych rád změnil barvu písma z těchto disabled inputů, ale nefunguje. barvu pozadí změním, ale barva textu v těchto disabled inputech nic neudělá a písmo je stále stejně šedivé. Jde to nějak? Stačí mi funkčnost pro IE >= 9.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Enka:
A proč je to vůbec <input>? Editaci umožnit nikdy nechceš, neodeslání hodnoty ti také zjevně nevadí…
Enko
Profil
Input to je protože jsem nechtěl měnit současný kód generování tabulky a helda řešení, jestli to půjde jen pomocí CSS. Zjevně to ale v IE nejde. Takže budu budu muset upravit generování tabulky, aby tam kde nechci nic menit nebyly inputy.
Děkuju za pomoc.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0