Autor Zpráva
danaceks
Profil
Na stránce je odkaz Více informací(může to být samozdřejmě i jinak), když na něj kliknu odkaz se ztratí a ukáže se skrytý obsah.
Str4wberry
Profil
Skrývání a odkrývání textu
danaceks
Profil
nechápu!?
Fisir
Profil
Reaguji na danacekse:
Co?
Marschmallow
Profil
danaceks:
Co na tom nechápeš? My Tě chápat máme?
lionel messi
Profil
danaceks:
nechápu!?
Str4wberryho návod je ľahko pochopiteľný, využíva bežné CSS a malú štipku JS, článku a kódom v ňom som porozumel dokonca aj ja, a to s JS takpovediac nemám skúsenosti (nerátm hello world).

Skús prejaviť aj trochu vlastnej snahy a iniciatívy. Na hotové riešenia tu máme sekciu Práce a zakázky. Pokladaj zrozumiteľnejšie dotazy, skús sa trochu rozpísať — čo si vytvoril, čo to (ne)robí, ako to má vyzerať. Viď: http://it-joker.cz/Pocitace-weby/67-Nefunguje-to--aneb-jak-napsat-dotaz.html.
danaceks
Profil
Hele, já nejaem na programování king. V HTML to jakš takš umim ale v JS a CSS ne.
Marschmallow
Profil
danaceks:
Co přesně nechápeš na Str4wberryho článku? Je dost podroběé a polopaticky napsáno.

Doporučím Ti, aby sis koupil tuhle knížku. Naučíš se tam HTML a CSS do takové úrovně, aby jsi byl schopný si vytvořit svoje vlastní statické stránky. A hlavně se tam naučíš chápat polopatické návody a implementovat si je do svého webu.

„Hele, já nejaem na programování king“
Já taky ne, ale aspoň vím, že HTML a CSS není programovací, ale značkovací jazyk. PHP je programování.
danaceks
Profil
...tak dobře... já se rozepíšu...

zkoušel jsem ten script pochopit. nakonec jsem došel k názoru, že to asi chápu. vložil jsem ho na web a ejhle: nejde to(zobrazit výsledek)
Marschmallow
Profil
danaceks:
Tak proč jsi tedy psal, že to nechápeš, když Ti to jen nefungovalo?


Zkopíruj tohle a vyzkoušej to Živá ukázka ( Skrývání a odkrývání textu).
danaceks
Profil
No to už jsem taky našel(Skrývání a odkrývání textu na přání uživatele)
Fisir
Profil
Reaguji na danacekse:
nejde to(zobrazit výsledek)
JavaScript je v pořádku (pokud by ses podíval na DOM ve vývojářských nástrojích, viděl bys, že se třída elementu mění správně). Problém je nesprávně zaměřené CSS.

Uprav si styly na:
/* schování tlačítka */
.js .schovat div {display: none}
/* nastylování „ikony“ plus nebo mínus */
.schovat button span:before, .ukazat button span:before {content: "+"; display: inline-block; margin-right: .5em; padding: 0 .4em; border-radius: 3px; background: #fff; color: #000}
/* ikona minus bude mít pomlčku */
.ukazat button span.skryt:before {content: "–"}
/* když je obsah schovaný, schováme popisek „Skrýt“ */
.schovat button span.skryt {display: none}
/* když je obsah zobrazený, schováme popisek „Zobrazit“ */
.ukazat button .zobrazit {display: none}

A pak také JavaScript:
document.body.className += ' js';

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0