Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Som ešte relatívne lama, preto nechcem žiaden travian. Ale niečo na ten štýl rozmýšľam, že by som si len tak pre zábavu nakodil. Bude to bez OOP, ktoré zatiaľ skoro vôbec neviem, čiže chcem, aby to bolo fakt jednoduché.
Moja predstava je asi taká- užívateľ sa registruje, príde mu potvrdzovací e-mail (ako sa dá toto urobiť? Nejaký náhodne generovaný link, na ktorý musí kliknúť a vtedy mu do databázy zapíše napr. active=1 ?)
Po prihlásení ide hrať. Bude mať nejaký vlastný národ, kde si bude môcť stavať budovy. Na rozdiel od travianu žiadne levely budov. Proste bude stavať budovy. Čím viac budov, tým väčšia produkcia. Každá budova musí produkovať nejakú surovinu, napr farmy by produkovali žrádlo, arény by produkovali vojakov atď. Budovy musí byť asi samostatná tabuľka v databáze, kde bude dané koľko ktorá budova stojí, čo produkuje atď atď...
Ďalej jednotky - asi tri. Vojaci, lukostrelci a jazdci. Opäť tabuľka v databáze, kde musí byť útočná a obranná sila, cena za vojaka
Ďalej útočenie - keď hráč zaútočí na iného hráča, dôjde vlastne k tomu, že sa nejakým zložitým výpočtom vypočíta, ktorá armáda má väčšiu silu a podľa toho sa urči víťaz? To by asi nateraz aj stačilo. Stavanie budov a utočenie. Viac mi zatiaľ netreba.

Ako na to?
mimochodec
Profil
Nechci tě od toho odrazovat, ale myslím, že až budeš mít na to, abys takovou hru naprogramoval, poznáš to. Jestli se ptáš i na věci jako registrační mail, tak ta doba ještě nenastala. Je potřeba mít dobře zvládnuté php+mysql a víc než dobře javascript. A samozřejmě musíš mít nějaký grafický návrh a ten musí vypadat dobře. Byla by smůla, kdybys naprogramoval geniální hru a udělal to tak škaredý, že by to nikdo nehrál jen kvůli vzhledu.
Marschmallow
Profil
jefitto44:
Na otázky sis vlastně odpověděl sám. Hlavně potřebuješ nějakého šikovného grafika.
jefitto44
Profil
Mimochodec, rozumiem... ale asi som to až tak dobre neopísal... mne teraz nejde o to, aby to ľudia hrali, ale o to, aby som zdokonalil svoje vedomosti a skúsenosti... aby som mal kus kódu, že keď budem o mesiac meniť robotu, aby som im mohol poslať kód a povedať: Aha, toto som skúšal urobiť.
A oni povedia: Aj márna snaha sa cení
Marschmallow
Profil
jefitto44:
aby som im mohol poslať kód a povedať: Aha, toto som skúšal urobiť
Myslím, že jde především o funkčnost a grafické zpracování. Zkusil bych si vzít příklad třeba z VN TEAMU.
Marti_n
Profil
Marschmallow:

Ďakujem za citáciu, VN TEAM je môj acc.
Tu máš http://www.leagueofclans.eu na ukážku čo sme spravili.

Hodím ti sem pár rád dúfam, že pomôžu :)

Programovať som začal práve kvôli browser hre, takže nenechaj sa odradiť chce to trpezlivosť. Už to robím 2 a pol roka a stále to nie je dokončené a pustené. Je tam 1500 registrovaných uživatelov, ale nie je to verzia s ktorou som spokojný, práve teraz meníme celý systém hry a robíme novú grafiku, lebo stále sa učíme či už po programátorskej stránke alebo grafik po grafickej. Dostávam sa ku grafike ak to myslíš vážne, tak potrebuješ na dnešnú dobu dobrú grafiku, ktorá obstojí u konkurencii, ja som mal sprosté štastie, že som narazil na svojho grafika.
Ale odradiť sa nenechaj, začínal som sám.
Čo ti môžem odporučiť zo začiatku si určiť presne čo v tej hre bude a nie riešiť za pochodu.
K dnešným browser hrám už patrí interaktivita, takže JS a AJAX určite, serverový jazyk je na tebe, ale asi PHP bude pre teba najlepšie, samozrejme databáza a to asi MYSQL.

Keby si mal niečo, napíš sem, odpíšem :)
jefitto44
Profil
Marti_n, ale máš to v OOP nie? Je to zložité... alebo to máš rovno v nejakom frameworku?
Kcko
Profil
jefitto44:
Je úplně jedno jestli je to OOP, nebo rovnou framework. Důležité je umět alespoň základy PHP / MySQL a co je nejdůležitější - mít předpoklady k programování. Nechci se tě nijak dotknout, ale z tvých dotazů je moc nemáš. No třeba usilovnou dřinou a vůli překvapíš sám sebe a něco vytvoříš.
Marti_n
Profil
jefitto44
Prvý rok som to robil čisto procedurálne, teraz je to v OOP. Framework žiadny, spravil som si vlastný ktorý mi podporuje OOP, AJAX a ošetruje všetky vstupy sám.
jefitto44
Profil
No len aby som tie vstupy nevyskúšal a dojde ku katastrofe :D
Zatiaľ Ďakujem... ako hovorím, nechcem nič prevratné... Najviac sa mi to asi podobá k www.webgame.cz tamkým nejakým smerom by som sa uberal
pcmanik
Profil
jefitto44:
Niečo na štýl webgame som robil, kľudne sa inšpiruj. Len to prosím nekopíruj niesu to opensource zdrojáky, ale prečítavaj si to koľko len chceš.

Btw. sú to už dosť staré a neaktúalne zdrojáky, predovšetkým zo začiatkov môjho programovania, takže neber veci doslovne čo sú tam.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0