Autor Zpráva
martin20a
Profil
Zdravím,

ve škole budu generovat .epub pro čtečky/chytré telefony. Vstupem budu mít obrázky a audio, které je třeba sesynchronizovat.

Nicméně má otázka z ní v kterém jazyku to nejlépe implementovat, čili kde je na samostatné vygenerování epub formátu, z nějakého daného vstupu/adresářové struktury, nejlépe (=nejkvalitněji, != nejsnadněji) proveditelné, popřípadě jestli máte zkušenosti s nějakou knihovnou pro toto.

Můj tip je Python, ale jestli to někdo již dělal, tak bych byl rád za radu :)

Děkuji :)
Joker
Profil
martin20a:
To přece záleží hlavně na prostředí do jakého se to má implementovat a na znalostech toho jazyka.

Tj. z dostupných pro to prostředí v tom, který umíte nejlépe.
martin20a
Profil
Byl mi sdělen vstup, bylo mi sděleno co má být výstup a že se to má spouštět přes konzoli ve stylu:
py script.py source.xml target.epub ... + přepínače případně, ...ukázka pro python - jen pro ukázku!, nebyl tento příklad uveden, řečeno jen slovně, tedy jazyk si můžu zvolit jaký chci, to je vedoucímu jedno.

Dělal jsem projekt v Pythonu, C++, C#, C, Java,... ale kromě klasického C to nebylo nic složitějšího. A pak tedy umím v PHP. Python má výhodu, že má už v sobě práci s XML, což třeba v C++ bych musel řešit knihovnou, ale to by nebyl problém. Takže jsem otevřen téměř všem možnostem, tak jak tak se první budu muset s tím jazykem podrobněji seznámit :)

Díky :)
Joker
Profil
Pokud vím, epub je de facto několik XML souborů v zipu.
Jestli zdroj je taky XML a máte/vyrobíte příslušné XSL, asi by to zvládl i konzolový skript v kombinaci s nějakým XSLT procesorem a zipem.

Jinak bych očekával, že komponenty pro XSLT a ZIP budou pro jakýkoliv současný programovací jazyk.
Jestli nechcete/neumíte XSL, šlo by XSLT nahradit zpracováním přímo v tom programovacím jazyce… Ale pro transformaci XML na jiné XML je XSLT docela šikovný nástroj.
martin20a
Profil
Joker:
Zdroj je sice xml, ale to se musí předělat, jelikžo z tama si jen vytáhnu audio a obrázky, které je pak třeba sesynchronizovat a dát do epub formátu.

Ale jak říkáte, asi je jazyk celkem jedno, já jsem to jen zkusil sem napsat, jestli nemá někdo zkušenosti a třeba by varoval, že v C++ nikdy, ideální je python nebo tak něco :)
Joker
Profil
martin20a:
Zdroj je sice xml, ale to se musí předělat
…a od toho je právě XSLT.
XSLT slouží k transformaci XML na jiné XML.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0