Autor Zpráva
smiesek
Profil
Ráda bych se prosila zeptat na možný postup vytvoření následujícího řešení, které jsem dříve viděla používat na stránkách, než byly zrušeny.

Autor na svých stránkách zobrazoval články odjinud, na jejich části textu se dalo kliknout a dostat na zdrojové stránky s plným textem zprávy. Zřejmě na podobný způsob to bude i u stránek jako blesk.cz, které zobrazují na postranním panelu zprávy z denik.cz apod.
Články zřejmě byly generovány pomocí rss kanálů (různé url stránky) - zobrazovaly se nejnovější a ještě byly zřejmě nějakým způsobem filtrovány asi na klíčové slova, protože všechny články byly tématické k opavskému fotbalovému klubu.

Je možnost tohoto docílit za pomocí php a rss kanálů?
Nebo je to vyšší level programového řešení?
mimochodec
Profil
smiesek:
Je možnost tohoto docílit za pomocí php a rss kanálů?

Je. Přesně tak jak píšeš. Načítáš RSS, hledáš klíčová slova.
smiesek
Profil
mimochodec:
děkuji za utvrzení, ráda bych poprosila, jakým způsobem se v tomto případě slučují jednotlivé kanály do jednoho, a jak zjistit generování rss podle vyhledávání - i když tady to nebude asi závislé od vyhledávání, které by bylo možné přímo na jednotlivých stránkách, ale dle těch klíčových slov jak uvádíte?

Zkoušela jsem hledat na internetu, ale narazila jsem pouze na návody, které jsou určeny pro tvorbu RSS kanálu jako celku, nikoliv již následně dle určitých slov. Takhle mi to příjde, že pokud na těch stránkách není vyhledávání, nelze vytvořit RSS kanál dle klíčových slov :(
Nejsem totiž autorem stránek a tak netuším, jaké proměnné využít pro výběr klíčových slov.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0