Autor Zpráva
gigi
Profil
Ahoj, potřebuji pomoc s overflow.
Já tam chci overflow visible, ale když to tam dám všechno se rozhází a nefunguje jak má. Chci to tam, aby se dal obrázek přesouvat po celé obrazovce, ale přetékání je jen na pravo a dolů.
Jak to mám udělat aby se s tím dalo posouvat přes celou obrazovku, ale zůstaly obrázky na místě a neskočily někam dolů?
http://kod.djpw.cz/zpgb
jefitto44
Profil
Vždy keď niečo floatuješ, musíš floatovanie ukončiť, inak ti obsah nebude správne pokračovať. Floatovanie ukončíš tak, že pod floatované elementy pridáš both. Ja to robím tak, že v style.css mám definovanú class .both a potom, keď mám napr. dva elementy floatujúce vpravo a jeden vľavo, pod nich dám <div class="both"></div> a CSS vyzerá takto .both{width:100%;height:0;clear:both;}
Týmto ukončíš floatovanie a pokračuješ ďalej, akoby sa nechumelilo. Ak to tam nedáš, tak sa chumelí.

Druhým spôsobom je dať nadradenému elementu overflow:hidden. Choď tu, daj si preskúmať prvok a uvidíš, že .nadradeny má výšku 0px. Proste to floatovanie znamená, že nadradený element to prestane vnímať. Ak chceš ukončiť floatovanie, môžeš dať buď .nadradeny{overflow:hidden}, alebo tam doplniť ten <div class="both"></div>
gigi
Profil
Ok díky

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0