Autor Zpráva
Jeremy88
Profil
Nekolik problemu s HTML a CSS.

Predelavam web do HMTL a CSS, ale predtim sem to lamil v MS FrontPage, takze si ted nevim rady s hned nekolika zalezitostma zaroven.

Prozatim neverejna verze onoho novyho kodu.

CSS k pripadnemu nahlednuti.

A ted uz k tem chybam:

1. Bocny panely (menu) mam v DIVech a ty potrebuju roztahnout az dolu, kdyz je obsah stranky (text, DIVy, obrakzy) delsi nez pevne dana sirka tech panelu, tak se tam dela mezera. Vim, ze na to nejak jde pres CSS, ale nevim jak presne...

2. Jak mam nahore napsano to "IF Group: Info-Fusion ...", tak to potrebuju nejak odsadit od shora, aby nebyl ten text prilepenej az nahore celyho okna. Zkousel sem uz dost variant, ale vetsinou to MSIE zmrsilo.

3. V levym i pravym menu mam vetsinu obrazku i textu odsazenych na stred pomoci "text-align: center;" a cely objekt uzavreny v "<p>" aby to vubec fungovalo. Jenomze prave to "<p>" mi pod tim udela nezadouci odsazeni. Darilo se mi to eliminovat pomoci "margin-top: 0px;" nebo "margin-bottom: 0px;", jenomze tohle je prave kratky na to, kdyz je obrazek a pod nim text.

4. Jeste k tem menu, neznate nejakej opravdu ucinej zpusob, jak by se dal celej obsah tech menu (resp. iframu) dostat na stred. Aby to tam skutecne bylo i v MSIE a to vcetne ankety a shoutboardu od Bluebord.cz nebo treba dalsiho iframu?

5. Dole na webu mam udelany zapati formou DIVu a v nem je iframe, ale kdyz je zase obsah prostredni casti webu trochu delsi a saha az k tomu spodnimu DIVu, tak to vyjimecne IE nacte "spravne" a FF ten obsah nejak zahadne da za to. Neslo by to zapati umistit vzdycky uplne az dolu, treba necim podobnym jako je "vertical-align: bottom;"?

6. A za posledni, jakou barvu odkazu by ste mne doporucili? Aby byla zaroven dost kontrastni vuci pozadi a taky okolnimu "beznymu" textu. No a taky aby samozrejmne ladila s ostatnima barvama webu.

Vim, ze sem tady toho napsal hodne a ze to taky nemusi byt srozumitelny, ale kdyby se nasel nekdo ze zkusenejsich webmasteru nez sem ja (tech sou miliony...) a mel i chvili cas si to precist a pak chut a cas mi poradil, tak bych byl moc vdecnej nejenom mu, ale i celym strankam jakpsatweb.cz
Mistr
Profil
Ty já mám občas také...
Dero
Profil
Kdyby jen několik...
Meldo
Profil
:o) - to ma asi každý.
Jeremy88
Profil
Sorry, ale napred sem nejakym nedopotrenim odeslal jenom nazev tematu a az pak sem dopsal zbylej obsah prispevku...
Radek Hrabůvka
Profil
6. A za posledni, jakou barvu odkazu by ste mne doporucili? Aby byla zaroven dost kontrastni vuci pozadi a taky okolnimu "beznymu" textu. No a taky aby samozrejmne ladila s ostatnima barvama webu.
http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/index.html
http://wellstyled.com/tools/colorscheme2/help.html
Jeremy88
Profil
2 Radek Hrabůvka:
Tyhle barevny generatory uz znam, ale stejne dik.
Nejdriv sem je zkousel pouzivat, ale bylo tam jaksi malo barev, tak sem se radsi nechal inspirovat templatem co mam na svym foru ([url=http://infofusion.wi.cz/forum]infofusion.wi.cz/forum[url]). Barev je tam dost, ale stejne sem si je hodne predelal, jediny s cim si nevim rady sou ty odkazy...
Jeremy88
Profil
A jeste neco:
7. Jak by se dalo napsat do CSS tohle: scrolling="no" ??? Ja jen abych to nemusel vepisovat ke kazdymu iframe do parametru primo do zdrojaku.
pashkokanhimbizila
Profil
Jeremy88: iframe {overflow: hidden;}
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0