Autor Zpráva
fandam007
Profil *
Zdravím, hned ze začátku bych chtěl říct, že jsem návod hledal opravdu dlouho, ale co jsem našel buď nesouviselo s mým problémem nebo jsem to nepochopil. Chtěl bych vložit jinou stránku do mé stránky v PHP, ale include(url), ani include("url") mi nefunguje. Navíc mám nastavené zobrazení jen po přihlášení. Tady je kód: http://kod.djpw.cz/mbhb
lionel messi
Profil
Upravil som najhrubšie chyby v PHP, skús, či robí, čo chceš:

<?php
session_start();
?>
<!doctype html>
<meta charset="UTF-8">
<link rel="stylesheet" href="styly.css">
<body>
<div id="menu">
    <ul>
        <?php
              if($_SESSION['login']!=""){ //chýbala ti tu otváracia zátvorka
              include "obsah.php";
            } else {
            echo 'Tato stránka je přístupná pouze přihlášeným uživatelům! <b>Registruj se <a href="login/registrace.php">zde</a>';
          }
        ?>
    </ul>
<div id="obsah">
</body>
</html>

Funkcia (presnejšie jazyková konštrukcia) include nevracia reťazec, pri neúspechu by mala vrátiť false a vyhodiť varovanie, pri úspechu 1, konštrukcia print(include "nieco.php") k cieľu preto rozhodne nevedie. Skús si ešte naštudovať niečo o funkcii file_get_contents, tá by ti mohla pomôcť a echo file_get_contents("<code>http://www.example.com/nieco.php");</code> by malo vrátiť čo chceš, ale možno postačí aj include.

PHP kód nabudúce môžeš kľudne vkladať aj sem.
Tomáš123
Profil
fandam007:
stránku do mé stránky v PHP
Doplním lionela:
PHP pracuje výlučne na serveri, inak nemá s čím komunikovať...
fandam007
Profil *
Díky, už funguje :)
Hando
Profil
Ahoj.
Chyby už ti opravil lionel messi, než jsem dopsal příspěvek.
Nicméně, zapni si zobrazování chyb (php), usnadní ti to významně práci. Nedodržel jsi syntaxi ani html, ani php - pokud máš dobrý editor, měl by tě na to upozornit.

Pokud budeš chtít načítat něco z jiné domény, pozor na to, přes include nemusí vést cesta, jelikož to bývá často z bezp. důvodů zakázané.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0