Autor Zpráva
Runa
Zdravím!
Snažím se do PHP souboru uživatelského profilu přidat funkci, která by do profilu vložila html soubor - přes include. S tím by neměl být problém, avšak mou snahou je, aby byl vždy využit html soubor se stejným jménem jako jméno uživatele. Například, uživatel Pepa by měl mít na konci uživatelského profilu vložen html soubor pepa.html, uživatel Jarda by měl jarda.html..
Jestli jsem si vše zjistila správně, onen řádek by měl vypadat takhle -

include "http://twisted-future.tode.cz/hra/upload/profily/"???".html";

Čím si však nejsem jistá, je obsah místo otazníků. PHP se učím víceméně pokus omyl, při tvorbě stránek hledám co potřebuji - základní principy víceméně znám, avšak u tohoto si jednoduše nejsem jistá. Budu ráda za jakoukoliv pomoc :)
Používám CMS Sunlight.
lionel messi
$meno = "Jarda";
include "http://twisted-future.tode.cz/hra/upload/profily/". strtolower($meno) .".html"; //includne súbor jarda.html

Zistite meno premennej, kde sa ukladá meno a nahraďte zápis (trebárs pre $_POST["meno") takto:
nclude "http://twisted-future.tode.cz/hra/upload/profily/". strtolower($_POST["meno"]) .".html";
Fisir
Reaguji na Runu:
Ty soubory si tam budou nahrávat samotní uživatelé, nebo jejich obsah budeš vytvářet ty?

Reaguji na lionela messiho:
Používá se konstanta _loginname.
Runa
Fisir:
Obsah budu vytvářet jen já :)
Co jsem pohledala, _loginname by měla být konstanta týkající se pouze právě přihlášeného uživatele.. Snad bych měla dodat, že pokud se např. uživatel Jarda podívá do profilu Pepy, samozřejmě tam bude mít Pepa vložený soubor pepa.html

Řešení od pana lionela messiho mi bohužel nefunguje, pokud jsem správně zjistila proměnnou jméno, mělo by to být 'username'.. Každopádně z jakéhosi důvodu nereaguje.
mimochodec
Runa:
Dívám se na ten web a vidím, že tam vlastně nic není. Jestli stavíš hru a chceš to realizovat bez databáze jen na bázi souborů, tak nechci tvrdit, že to nejde, ale jednak je to pracnější, jednak mnohem rizikovější, co se konzistence dat týče. Jestli ten projekt myslíš vážně, není otázka, jestli to na databázi budeš předělávat, ale kdy se to stane a kolik předchozí práce vyhodíš.
Runa
mimochodec:
Má se jednat o textovou hru na hrdiny, vlastní herní místnosti jsem ještě nevytvořila:) Jestli tě chápu správně, na bázi souborů to nebude, ostatně část webu věnovaná reáliím je stavěná na sekcích a knihách :) Samostatné soubory vytvářím jen za účelem vložení do profilu a jednodušší manipulace :)
mimochodec
Runa:
Zamyslel jsem se, jestli na tom, co jsem psal, něco mění ta informace, že jde jen o textovou hru. Nemění.
Fisir
Reaguji na Runu:
Tak to pak jo, myslel jsem… něco jiného.

Zkus:
include $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'].'/hra/upload/profily/'.strtolower($_GET['id']).'.html';
Runa
mimochodec:
Bohužel nejsem v programování zdatná natolik, abych zvládla nějakou práci s databází - v práci s redakčním systémem nevidím žádnou nevýhodu, nevidím ani důvod to na databázi předělávat, zřejmě jsem až příliš velký, naivní laik :D Každopádně díky za varování.

Fisir:
Há, krok kupředu! Obsah html souboru se na stránce objevil, bohužel s trochu nechtěným účinkem O.o Viz zde
Tohle má možná co dělat s polohou html souboru? Měl by patřit na konec profilu..
Fisir
Reaguji na Runu:
Záleží na tom, kam přesně ten include vkládáš.
Runa
Fisir:
Už se v tom hrabu, tomuhle bych měla přijít na kloub :) Díky moc!

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: