Autor Zpráva
Prochy
Profil
Zdravim,

dělám rezervační systém, administrační rozhraní je. Pro zákazníky teď tvořim. Zajímalo by mě, jak nejlépe vyřešit nabídnutí volných časů např. 2 měsíce dopředu. Mám funkci, která mi vyhledá konflikty, ale to by bylo asi zdlouhavé, dejme tomu že za jeden den bych provedl na 100 dotazů (1 dotaz = 1ms), což je samozřejmě strašně moc na to, abych to dělal po každém zjišťování těch časů. Jediný co mě napadlo, je to, že bych měl pomocnou tabulku, kde bych měl uložený volný termíny, které bych potom ajaxem pro zákazníka vytáhnul. Každý den v noci bych doplnil jeden den navíc pomocí cronu. Tam by to asi nevadilo, to zatěžování serveru. Nebo je nějaké lepší řešení?

Předem děkuji za rady
anonymníí
Profil *
Prochy:
Kolik dat je v té tabulce? Málo.

Nechápu, jak jsi došel k číslu 100 dotazů, a k tomu, že to je moc. Je to přibližný/plánovaný počet uživatelů denně? Pak je sto málo a sta dotazů se neboj.

Btw. 100 x 1ms = 100ms = 0,1s. Nevím, co přesně jsi tím číslem myslel a počítal, ale 0,1s na cokoliv moc není.
Kajman
Profil
Prochy:

Najděte si jedním dotazem možné konflikty pro dva měsíce dopředu - dejte je do pole a v aplikaci pak kontrolujte, zda vypsaný termín není v kolizi s nějakým záznamem z pole.
Prochy
Profil
Zkusím to podle Kajman uvidim, jestli se mi to povede.

Jinak tam jde o to, že tam je více druhů konfliktů jeden dotaz vyhledává konflikt mezi terapeutem, druhý mezi místnostmi, pak tam je ještě nepracovní čas terapeutů a nepracovní časy místnostní (např. oprava přístroje, zubař nebo něco takového). To znamená, že na zjištění jednoho konfliktu provedu asi 4 dotazy. Když vezmu, že v jednom dni můžu mít třeba 20 rezervací (např. pro 30minutovou lekci). Ale jak říkám, zkusím to podle kajmana nějak víc vyselektovat.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0