Autor Zpráva
Los_Pavlos
Profil *
Ahoj,

bojuju s duplicitou www.neco.cz a www.neco.cz/index na seznamu. Ani tamní podpora mi není schopna poradit a tak se snažím poptat tady. Nastavil jsem si v souboru robots.txt toto:

user-agent: *
disallow: /index
disallow: /index.php

Což by teoreticky mělo značit, že nechci, aby se indexovala stránka www.neco.cz/index a www.neco.cz/index.php

Podpora mi však řekla, že mám nastavit přesměrování z indexu na kořenový soubor (což je vlastně taky index). A když dám přeci přesměrování na index, což je stejný soubor jako je www.neco.cz tak se bude při každé návštěvě web přesměrovávat.

Jak to děláte vy? Případně nemáte nějaký příklad pro přesměrování tak, aby to fungovalo správně?

Můj aktuální .htaccess vypadá takto:

RewriteEngine On
               RewriteCond %{HTTP_HOST} ^neco.cz.cz
               RewriteRule (.*) http://www.neco.cz.cz/$1 [R=301,QSA,L] 

RewriteEngine On
RewriteBase /

# exists file with extension?
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME}.php -f
RewriteRule ^.*$ $0.php [L]

# redirect, but only once
RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f
RewriteRule ^(.+):80\.php$ $1 [L,R=301,NE]

Mockrát děkuji
Marschmallow
Profil
Los_Pavlos:
Předpokládám, že z jiných stránek na webu odkazuješ na /index.php. Tím myslím třeba odkazy z loga, menu. Stačí když změníš všechny relativní odkazy z index.php (nebo www.mujweb.cz/index.php) na / (nebo www.mujweb.cz) - dá se odkazovat na to lomítko. Tím myslím, že nikde nebudeš odkazovat na samotný soubor index.php.
Kajman
Profil
Zkuste před současný redirect ještě jeden ošetřující ten duplicitní index a index.php
RewriteCond %{ENV:REDIRECT_STATUS} ^$
RewriteCond %{REQUEST_METHOD} GET
RewriteRule ^index(\.php)?$ http://www.example.com/ [R=301,L]
Los_Pavlos
Profil *
Marschmallow:
Já jsem takto opravdu odkazoval, ale už před více jak 2 měsíci jsem tento způsob zrušil a seznam to ne a ne pochopit.

Kajman:
Děkuji, zkusím!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0