Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den,

zaujal mě článek phpfashion.com/ftp-deployment-nahravejte-pres-ftp-chytre o FTP deploymentu. Chtěl bych toto řešení začít používat na svém webu, ale vůbec nevím, kudy do toho. Na stránkách produktu jsem totiž nenašel žádný step-by-step návod, a tak jsem hozen jako ryba do moře a moc nechápu, jak to funguje, i když to pravděpodobně funguje velice dobře.

Stáhl jsem si tedy FTP deployment skript odtud github.com/dg/ftp-deployment, ale co s tím teď dál? Je tam spousta souborů a vůbec nevím, co k čemu je a jak se to používá. Řekněme, že mám nějakou složku s webem na localhostu a do ní předpokládám musím umístit i tu složku staženou z github.com/dg/ftp-deployment.

Můj postup tedy byl: Nahrál obsah stažené složky do localhost/mujWeb/. Upravil jsem deployment.sample.ini a nechal tam jen vyplněný root dle přístupových údajů mého FTP, kam chci soubory nahrávat a spustil skript localhost/mujWeb/deployment.sample.php, ale nic se nestalo. Jen white page a nic se nikam nenahrálo ani žádná chyba. Nevíte někdy prosím, jak to rozchodit?

Děkuji.
Jan Tvrdík
Profil
Spouští se to z konzole příkazem php deployment.php deployment.ini, kde deployment.php je cesta k souboru deployment.php a deployment.ini je cesta k tvému ini souboru.

A ten člověk, co to napsal, se jmenuje Grudl, ne Gruntl =)
David1256
Profil
Jan Tvrdík:
Za zkomolení jména se omlouvám. Prosím kdyžtak některého z moderátorů o opravu titulku.
Moderátor Davex: Upravovat nadpis můžeš sám po dobu 3 hodin od založení tématu.

Mi nějak není jasné, co to znamená z konzole. Pokud to spustím z příkazového řádku (konzole), tak mi to hodí chybu "php is not recognized as an internal or external command...", druhá konzole, co mě napadla je JS konzole v prohlížeči, ale to je ještě větší hloupost, tak vůbec nevím, jak to tedy spustit. Asi mám velice hloupé dotazy, ale s tímto jsem se nikdy nesetkal, tak prosím o shovívavost.
Kajman_
Profil *
Pokud nemáte cestu k instalaci php v proměnné PATH, tak v té přikazové řádce místo php zadejte celou cestu k php.exe.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0