Autor Zpráva
ssdlog
Profil *
Ahoj, uz jsem tady na toto tema par dotazu polozil, ale stale mam nejake otazky. Konkretne se jedna o to, jak by se idealnim zpusobem dala zprovoznit aplikace, ktera za 1. na front-endu prevezme jmeno popř. IČ firmy, pak za 2. ta aplikace něco udělá a za 3. výsledkem je, že se vám zobrazí nějaký určitý seznam výsledků. Každý z těchto výsledků je jedna existující položka v administraci. Každé této položce jsou přiřazeny nějaké atributy, konkrétně se jedná o název kraje nebo okresu a předmět podnikání. Napadlo mě, že data o požadované firmě budu brát z justice.cz a z ARESu, kde tyto informace jsou, takže např. položím dotaz na ARES, kde specifikuji IČ firmy a z vysledneho xml si zjistim potrebne udaje, podle kterych vyhledam odpovidajici zaznamy v administraci a tyto pak tedy uživateli zobrazim. Problém je ale v tom, že musím nějak zjistit, v jakém okrese či kraji daná firma sídlí. Z ARESu vytáhnu je adresu, ale zminka o kraji nebo okresu tam prostě nikde není. Takže jsem si musel ze stránek mvcr stáhnout xml soubor, který má přes 50MB (http://aplikace.mvcr.cz/adresy/ odkaz úplně dole) a z něj pak musím podle adresy daný kraj nebo okres zjistit. Další problém je ale v tom, že toto nemohu dělat při každém requestu, takže jsem se rozhodl tato data uložit do db. Jenže tady to nekončí. Další problém je v tom, že nemohu uložit např. název obce, protože např. Praha tam nkde není, za to jsou tam její části, jako je Kačerov, Holešovice atd. ovšem např. Smíchov jsem tam hledal těžko. Prostě už mě nenapadá žádný způsob, jak to zprovoznit. Přijde mi to jako neřešitelná věc. Existuje na tohle nějaké api? Přeci na takové věci musí existovat nějaké api nebo alespoň nějaký normální způsobm, jak to udělat.
juriad
Profil
ssdlog:
Nešlo by použít dotaz na Google Mapy?
https://developers.google.com/maps/documentation/geocoding/#JSON
Zkus to pro české adresy a koukej, co bude v jakých atributech.
mimochodec
Profil
Otázka je přesně jaká? Stáhnout xml a v nějaké formě uložit do databáze: ano. Že tam jsou pražské městské části: kolik takových případů je? Jestli pár desítek, nedá se to prostě jednou ručně projít a doplnit? Případně: nedá se chytit třeba PSČ?
ssdlog
Profil *
Ten nápad s googlem by mohl vyjít :-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0