| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| JaPaJP Profil |
#1 · Zasláno: 14. 11. 2014, 08:45:54
Zravím, Potřebuji tuto tabulku: Obrazek. Potřebuji barvu do těch rámečků a taky ty rámečky posunout...
A mám napsané toto: <html>
<head>
<style>
table, th, td{border: 1px solid; border-color: red}
</style>
<title>Tabulka</title>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">
</head>
<body>
<table style="width:100%" class="tabule">
<tr>
<center><th>Položka</th></center>
<center><th>Cena</th></center>
<center><th>Počet</th></center>
<center><th>Celkem</th></center>
</tr>
<tr>
<td>Šálek na kávu</td>
<td>100 Kč</td>
<td>5</td>
<td>500 Kč</td>
</tr>
<tr>
<td>Tričko</td>
<td>200 Kč</td>
<td>5</td>
<td>1000 Kč</td>
</tr>
<tr>
<td>Červená sešívačka</td>
<td>90 Kč</td>
<td>4</td>
<td>360 Kč</td>
</tr>
<tr>
<td>Mezisoučet</td>
<td>Něco3</td>
</tr>
<tr>
<td>Něco3</td>
<td>Něco3</td>
</tr>
<tr>
<td>Něco3</td>
<td>Něco3</td>
</tr>
</table>
</body>
</html>Mohli byste mi nějak poradit jak to udělám? |
||
| Bubák Profil |
#2 · Zasláno: 14. 11. 2014, 09:13:37
Element
CENTER nemá v řádcích tabulky co pohledávat, vymaž počáteční i koncovou značku.
Element center může být v buňkách tabulky, ale dávat CENTER do hlavičkových buněk TH postrádá smysl.
Orámování lze deklarovat efektivněji: th, td {border: 1px solid red;}
Koukni na www.jpw.cz, jak se slučují buňky, na odkázaném webu také najdeš, jak se stolují tabulky. Mám však za to, že popis stylování tabulek je popsán přehledněji na http://jecas.cz/stylovani-tabulky. |
||
| jefitto44 Profil |
#3 · Zasláno: 14. 11. 2014, 12:37:14
Element
CENTER vôbec nemá v kóde čo hľadať... ide o zastaralý element, na ktorý som bol upozorňovaný v roku, keď som začal s html (2006). Miesto centeru používaj text-align:center a ak chceš zarovnávať vertikálne, tak vertical-align:middle;
Pozadia buniek i riadkov vieš meniť cez background: #fff, pričom za #fff dosadíš hexadecimálny kód farby. A dopredu upozorňujem, že ak sa pokúšaš o eshop, tak ti základy html stačiť nebudú |
||
| Kcko Profil |
#4 · Zasláno: 14. 11. 2014, 13:08:36
jefitto44:
Proč papouškuješ to co napsal Bubák? Proč ho upozorňuješ na něco na co se neptal a vůbec s tím otázka nesouvisí? |
||
| Tomáš123 Profil |
jefitto44:
„A dopredu upozorňujem, že ak sa pokúšaš o eshop, tak ti základy html stačiť nebudú“ Čo slovo, to perla. Pripadáš mi, že do vlákien prispievaš iba preto, aby si mal v svojom profile okrúhlejšie číslo. Žiadny iný zmysel v tom nevidím. „keď som začal s html (2006)“ A už je to skoro 10 rokov, no úrovne znalostí sa nemení. |
||
| JaPaJP Profil |
#6 · Zasláno: 14. 11. 2014, 18:10:51
Kluci tak se tu nehadejte, k věci : kmé tabulce , tak jsem to udal takle : Tabulka.
Ted to stači aby ste mi to trochu po opravili jestli to jde nebo jestli to bude takle stačit. |
||
| Tomáš123 Profil |
#7 · Zasláno: 14. 11. 2014, 18:25:28
JaPaJP:
Niečo takéto? |
||
| JaPaJP Profil |
#8 · Zasláno: 14. 11. 2014, 18:31:42
Tomáš123:
Ano přesně to jsem potřeboval, dík |
||
|
Časová prodleva: 12 let
|
|||
0