Autor Zpráva
David1256
Profil
Dobrý den,

mám sadu bodů v mapě definovaných přes GPS souřadnice. Potřebuji napsat skript, který by porovnal souřadnice aktuální polohy uživatele s databází mnou definovaných poloh a jako výstup vrátil jemu nejbližší polohu z mnou definovaných míst. Můžete si to představit např. jako nalezení nejbližšího kina nebo něco na stejném principu.

Narážím však na problém. Jak určit souřadnice uživatele bez http://www.w3schools.com/html/html5_geolocation.asp? Pokud bych totiž použil HTML geolokační rozhraní, tak ho musí uživatel první povolit, čímž nechci uživatele zdržovat. Lze použít jiné metody, které by určily např. souřadnice středu nějaké odhadnuté plochy získané dle průniku jiných metrik (IP a snad lze použít i nějaké další přesnější metriky). Našel jsem totiž pouze lokalizaci přes IP adresu a ta mi vrací v tom lepším případě polohy 50 km vzdálených měst. Navíc free databáze lokací IP adres mi většinou hodí souřadnice hl. města Prahy a ty placené DB mi vyhodí třeba 50 km vzdálené město. Nemáte nějaké nápady? Např. neexistuje nějaké DB, která je zaměřená na IP z ČR a je tudíž více přesná?

Děkuji.
David1256
Profil
Tak jsem problém nakonec vyřešil. Zjistil jsem, jak to dělá Google. Dozvěděl jsem se, že také přes IP adresy. Lepší způsob momentálně neexistuje. Data jsem si bral odtud http://www.telize.com/. Velice dobré free a hlavně rychlé a stabilní API. Nejbližší místo pak lze dopočítat přes ortodromu http://php.vrana.cz/vzdalenost-dvou-zemepisnych-bodu.php.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0