Autor Zpráva
Red
Profil *
Dobrý den,

potřeboval bych poradit s uploadem obrázků.

Jde o to, že mám script, který nahraje na web obrázek a potřebuji aby se vytvořil odkaz, který by vedl na stránku, kde by byl náhled a přímý odkaz na obrázek.
Dlouho jsem nad tím přemýšlel a nic mě nenapadlo a proto jsem se rozhodl napsat sem.

- Viděl jsem to na hodně webech odkaz tam vždy vypadal nějak takto: "http://www.stránka.cz/ABC" nebo "http://www.stránka.cz/stránka?=ABC"
- Mohlo by to být nějak přes databázi, ale nevím budu rád za každou radu

Děkuji za odpovědi
Str4wberry
Profil
Ano, typicky se ke každému obrázku ukládá položka do databáze a ten číselný identifikátor je ID záznamu převedené na písmena, aby mohla být kratší URL.

Na této krátké URL potom převedete písmena zpátky na čísla, podíváte se do DB na skutečnou cestu k obrázku (data pro její získání si rovněž uložíte) a vypíšete <img> značku pro obrázek.

Nedávno jsem takový web tvořil: Nahrávání obrázků – img.djpw.cz
Marschmallow
Profil
Red:
Jestliže ukládáš název souboru do proměnné, není problém ji vypsat ve tvaru http://domena.cz/upload/slozka/$promenna. Kde ve $promenna je název uložené fotky. Skript na thumbnaily už máš?
Red
Profil *
Str4wberry:
Ano, typicky se ke každému obrázku ukládá položka do databáze.....

Takže jestli to dobře chápu např. obrázek "opice.jpg" se nahraje a do databáze tam se zapíše její ID, jméno, cesta, čas a autor... stránka si potom podle ID najde obrázek zobrazí ho a vypíše další údaje...

Ještě jestli by jste mi mohl poradit s automatickým generováním těchto stránek s náhledem a detaily.. s těmi jsem totiž ještě nikdy nedělal.


- Asi by to mělo vypadat nějak takto::: obrázek -> všechny údaje do $ -> php zpracuje a vygeneruje stránku -> vygenerovaná stránka s obrázkem
........................................................................\ -> databáze -> úprava/mazání obrázků

- A nebo::: obrázek -> databáze (úprava/mazání) -> php vezme údaje z databáze -> vygeneruje stránku s obrázekem

Teď se v tom trochu motám, ale možná že to nějak takhle půjde.
Marschmallow
Profil
Red:
Zkus se inspirovat třeba tímto skriptem: www.webinfopedia.com/create-thumbnail-image-in-PHP.html. Myslím, že kód je celkem dobře okomentovaný.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0