Autor Zpráva
ZdenekPNJ
Profil
Zdravím všechny,
potřeboval bych poradit jak mezi dvěma sql databázemi, které běží na různých serverech exportovat či importovat data.

Jedná se přenos mezi stránkami jednotlivých sportovních klubů (např. A1, A2, A3 apod.) a hlavní stránkou (H), která eviduje zápasy těchto klubů, shromažďuje výsledky a pokytuje kompletní přehled. Funguje to následovně:

1) Na Hlavní stránce H je vytvořen v databázi seznam všech utkání všech klubů. Potřebuji, aby se data z této databáze načetla na databáze jednotlivých klubů.
2) Po odehrání zápasu si klub doplní u sebe jednotlivé položky v konkrétním zápase a uloží. V tuto chvíli bych potřeboval, aby se takto aktualizovaný zápas pro změnu aktualizoval i v databázi na Hlavním webu.

Nevíte prosím, jak by bylo nejlepší to udělat? Děkuji všem za rady.
Alphard
Profil
Nejlépe aby měl hlavní server API rozhraní, přes které bude možné stahovat i updatovat data.
ZdenekPNJ
Profil
Alphard:
Díky za reakci, omlouvám se, ale abych se přiznal, tak co se týče API jsem úplně nepolíbený, zatím jsem si vždy vystačil s php, sql. Jak by to fungovalo?
Alphard
Profil
Kdybyste třeba zkusil termín API vyhledat, zjistíte, že je velmi obecný a znalost (jen) PHP rozhodně použití API nevylučuje, jde jen o jakési rozhraní.
Můžete si vytvořit libovolné vlastní, nebo se inspirovat PHP triky - Webové služby v PHP: XML-RPC a SOAP případně REST: architektura pro webové API - Zdroják.
ZdenekPNJ
Profil
Hned po Vašem příspěvku jsem začal vyhledávat informace na tohle téma. Vypadá to velmi zajímavě. Člověk se pořád má co učit a zdokonalovat sama sebe.


Tak na to koukám a mám v tom trochu zmatek:-), zkusím to nějak přelouskat a hlavně pochopit


Nemáte někde odkaz na jednoduchý praktický příklad, jak by to mohlo fungovat, to je často lepší než hromada teorie, nějak v tom plavu.
Děkuji
mimochodec
Profil
ZdenekPNJ:
Co třeba toto? http://programovani.blog.zive.cz/2009/12/simplexml-jednoduse-na-xml-v-php-1dil/

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0